Reklama

Reklama

Nastolatek przejechał ponad 1300 km schowany pod naczepą tira. Policjanci znaleźli go na parkingu

Opublikowano: pon, 28 wrz 2020 15:50
Autor:

Nastolatek przejechał ponad 1300 km schowany pod naczepą tira. Policjanci znaleźli go na parkingu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Region W sobotę, 27 września policjanci z komendy w Radomsku trafili na młodego mężczyznę, najprawdopodobniej obywatela Maroka, który najprawdopodobniej przebywa w Polsce nielegalnie. Z jego wyjaśnień wynika, że przyjechał ukryty pod naczepą tira, do którego wsiadł... w Serbii! Nastolatek trafi do placówki Straży Granicznej w Łodzi, gdzie wykonywane będą dalsze czynności.

Reklama

Około godziny 20:00 w niedzielę 27 września, dyżurny radomszczańskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Jeden z mieszkańców poinformował, że w pobliżu parkingu dla samochodów ciężarowych znajduje się młody mężczyzna, który potrzebuje pomocy.

- Przybyły na miejsce patrol ustalił, że jest to najprawdopodobniej obywatel Maroka. Mężczyzna nie znał języka polskiego, słabo mówił po angielsku, nie miał przy sobie żadnych dokumentów – informują radomszczańscy policjanci.

Nastolatek oświadczył policjantom, że do kraju wjechał schowany pod naczepą ciężarówki – jak mówi, miał do niej wsiąść jeszcze w Serbii. Schowany pod samochodem przebył więc ponad 1300 kilometrów.

- Podróż miała według niego trwać dwa dni. Ponieważ chłopiec był wychłodzony i uskarżał się na ból rąk i nóg na miejsce wezwana została karetka pogotowia ratunkowego. Nastolatek został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, gdzie lekarz ocenił jego stan zdrowia uznając, że nie wymaga hospitalizacji – informują policjanci.

W związku z podejrzeniem nielegalnego przekroczenia granicy, trwają obecnie czynności mające na celu ustalenie tożsamości oraz obywatelstwa mężczyzny. Zostanie on przekazany do placówki Straży Granicznej w Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE