Reklama

Zdzisław Murlikiewicz w MCKu - wystawa już niebawem

Opublikowano:
Autor:

Zdzisław Murlikiewicz w MCKu - wystawa już niebawem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Od 2 lutego w Miejskim Centrum Kultury będzie można podziwiać wystawę obrazów Zdzisława Murlikiewicza. W dolnym foyer zobaczymy, tak charakterystyczne dla tego twórcy, pejzaże, kwiaty i martwą naturę, prezentację dopełnią obrazy abstrakcyjne.

Artysta za pomocą farb olejnych, tworzy obrazy, które ujmują świeżością i zachwycają bogactwem kolorystyki. Na barwnych płótnach można odnaleźć niezwykłą wrażliwość oraz osobowość artysty, kształtowane przez malarstwo jego wielkich mistrzów - Vincenta Van Gogha i Paula Cezanne'a.

Zdzisław Murlikiewicz swoją przygodę z malarstwem rozpoczął w 1970 roku. Uprawia malarstwo olejne, a pomysły na obrazy czerpie z dalekich podróży po świecie i obserwacji otaczającego środowiska. Tematyką jego prac są kwiaty, pejzaże, martwa natura i abstrakcja. Artysta bierze udział w regionalnych i ogólnopolskich konkursach plastycznych, zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jego parce prezentowane są na wystawach zbiorowych i indywidualnych, w kraju oraz za granicą.

Wystawa Zdzisława Murlikiewicza będzie prezentowana do końca lutego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE