Reklama

Wyjątkowy koncert by uczcić święto Bożego Ciała. Transmisja na żywo w internecie

Opublikowano:
Autor:

Wyjątkowy koncert by uczcić święto Bożego Ciała. Transmisja na żywo w internecie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Już w najbliższy czwartek, czyli w święto Bożego Ciała będziemy mieć szanse by wysłuchać Koncertu Chwały transmitowanego on-line przez internet. Wykonawcą będzie zespół muzyczny SYJON. Wydarzenie będzie można śledzić w mediach społecznościowych.

Boże Ciało, a w zasadzie obchody tego święta sięgają aż do czasów średniowiecza. Wcześniej poddawano w wątpliwość rzeczywistą obecność Boga w Komunii Świętej. Dopiero widzenia św. Julianny z Cornillon potwierdziły jej znaczenie. Stało się to przyczyną do ustanowienia uroczystości będącej uzupełnieniem Wielkiego Czwartku skupiającej się nie na męce Chrystusa, ale na cudzie przemiany chleba i wina w Najświętsze Ciało i Krew Pana Jezusa.

- W okresie wzmożonej izolacji i niepokoju, Święto Bożego Ciała przypomina nam o cudownej mocy Chrystusa, którego Ciało i Krew my sami przyjmujemy poprzez Komunię Świętą – mówią organizatorzy koncertu.

Właśnie dlatego, bełchatowska grupa postanowiła uczcić uroczystość Bożego Ciała w wyjątkowy sposób. Zorganizowany zostanie Koncert Chwały – z racji na panującą sytuacje epidemiologiczną, wydarzenie będzie można oglądać na żywo w internecie.

- Zbliżamy się wielkimi krokami do jednego z najważniejszych wydarzeń tego roku jakim jest Boże Ciało! Ten rok jest dla nas wszystkich szczególny, ponieważ przez panującą epidemię udział wielu osób w uroczystych procesjach jak to bywało w poprzednich latach będzie bardzo ograniczony. W związku z tym wychodzimy z inicjatywą i zgodnie z tym o co prosił nas Święty Jan Paweł II ,,Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali” pragniemy wszystkich zaprosić na organizowany przez nas Wielki Koncert Chwały – informują organizatorzy.

A czym będzie Koncert Chwały? Jak informują sami organizatorzy, ma to być wydarzenie o charakterze szczególnej pomocy na płaszczyźnie duchowej. Mają też nadzieję, że uda im się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, spragnionych modlitwy – jak sami mówią:

- Koncert będzie kultywował tradycję i kreował nowe wartości kultury muzycznej. Śpiewanie najpiękniejszych pieśni religijnych będzie tworzyło wyjątkowy klimat wieczoru Bożego Ciała.

Koncert będzie można oglądać na żywo w mediach społecznościowych, na Facebook-owych profilach zespołu SYJON lub profilu Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE