Reklama

Ruszyła rekrutacja do miejskich przedszkoli. Rodzicu, sprawdź wymagania i kalendarz naboru!

Opublikowano:
Autor:

Ruszyła rekrutacja do miejskich przedszkoli. Rodzicu, sprawdź wymagania i kalendarz naboru! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Wczoraj ruszyła rekrutacja do miejskich przedszkoli. Łącznie dla dzieci, które rozpoczynają edukację przedszkolną przygotowano blisko 400 miejsc w dziewięciu publicznych placówkach. Każdy rodzić, zanim zdecyduje, gdzie posłać swoje dziecko może skorzystać z dni otwartych, jakie organizują placówki.

W nowym roku szkolnym miasto planuje otworzyć 62 oddziały, w których przygotowanych jest prawie 400 miejsc dla nowych przedszkolaków. Rekrutacja ruszyła 4 lutego, a zakończy się 8 marca. Dokumenty trzeba złożyć w placówce, do której rodzice chcą zapisać swoją pociechę. Wszystkie potrzebne wnioski można pobrać w każdym z przedszkoli lub z ich strony internetowej. Zgodnie z zapisami ustawy rekrutacja jest dwuetapowa.

- Pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkola ustawodawca daje również maluchom pochodzącym z rodzin wielodzietnych, z rodzin gdzie występuje niepełnosprawność, objętych pieczą zastępczą i dzieciom wychowywanym przez samotnych rodziców - mówi Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty w bełchatowskim Urzędzie Miasta. - Co ważne w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci mieszkające w Bełchatowie.

Jak podkreślają urzędnicy, jeśli zainteresowanie przerośnie ilość przygotowanych miejsc w przedszkolach, ruszy drugi etap naboru. W tym przypadku pod uwagę brane będą tak zwane kryteria lokalne. W przypadku bełchatowskich przedszkoli pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci, których oboje rodzice są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym lub prowadzą pozarolniczą działalność gospodarczą. Ponadto pod uwagę brane są również: miejsce zamieszkania (pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci zamieszkałe w odległości do 3 kilometrów od placówki), fakt czy starsze rodzeństwo już do danej placówki uczęszczało.

- Ważne jest, aby rodzice składając wniosek o przyjęcie załączyli do niego wszystkie stosowne zaświadczenia potwierdzające określone kryteria – podkreśla Elwira Antońska, dyrektor Wydziału Oświaty w urzędzie miejskim.

Rekrutacja potrwa do 8 marca, dziesięć dni później, 18 mają zostać ogłoszone listy przyjętych, ale także i niezakwalifikowanych dzieci do przedszkoli. Magistrat dodaje, że do dyspozycji rodziców są również oddziały wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych. Ponad tysiącem miejsc dysponują także placówki niepubliczne, które są dotowane przez miejski samorząd.

W okresie około rekrutacyjnym tradycyjnie przedszkola organizują dni otwarte. W ramach tych przedsięwzięć rodzice, ale i przyszłe przedszkolaki mogą odwiedzić wybrane placówki, poznać pracujących tam nauczycieli, zobaczyć jak wyglądają sale czy przykładowe zajęcia.

Harmonogram dni otwartych:

  • PS nr 2 „Akademia Bolka i Lolka” – 3, 10 i 17 lutego od godz. 15,
  • IPS nr 3 – 2 marca w godz.10-12,
  • PS nr 4 Montessori – 9 lutego w godz.10-13,
  • PS nr 5 im. Jan Brzechwy – 10 lutego od godz. 10,
  • PS nr 6 im. Marii Kownackiej – 9 lutego w godz. 15-16 oraz 1 marca w godz. 9-11,
  • PS nr 7 im. Krasnala Hałabały – 7 i 28 lutego w godz. 9-11,
  • PS nr 8 im. Bajkowy Zakątek – 9 lutego od godz. 15:30,
  • PS nr 9 - 5 i 6 marca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE