Reklama

Reklama

Podopieczni szkół powiatowych w Bełchatowie wrócili do ławek. Część z nich mogła pojawić się na uroczystym apelu [FOTO]

Opublikowano: wt, 1 wrz 2020 13:55
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Po niemal półrocznej przewie, do szkolnych ławek wrócili uczniowie ze szkół ponadpodstawowych na terenie powiatu bełchatowskiego. Pierwszy dzwonek usłyszało dziś ponad 3200 młodych osób. Uroczystości związane z rozpoczęciem roku szkolnego różniły się od tych z lat ubiegłych. Kilka minut w salach gimnastycznych spędzili jedynie pierwszoklasiści.

Reklama

Rok szkolny 2020/21 oficjalnie rozpoczęty. Z uwagi na pandemię w większości szkół nie odbyły się uroczyste apele, a uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Kilka minut na salach gimnastycznych spędzili jedynie pierwszoklasiści ze szkół prowadzonych przez bełchatowskie starostwo. Musieli jednak być zabezpieczeni maseczkami lub przyłbicami – jak informują urzędnicy, zapewniono tez odpowiednie, bezpieczne odległości.

- W szkołach administrowanych przez samorząd powiatu naukę w nowym roku pobierać będzie 3234 uczniów, w tym 689 pierwszoklasistów. Dla tych ostatnich utworzono 26 oddziałów. W I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego największą popularnością cieszy się profil biomedyczny z matematyką, dlatego powstały aż dwie klasy. W II Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kochanowskiego po 30 uczniów jest w klasach o profilu społeczno-prawnym i medycznym. W Technikum Energetycznym w ZSP nr 1 najliczniejszą jest klasa energetyki odnawialnej, a w Technikum Ekonomiczno-Hotelarskim w ZSP nr 2 najwięcej młodych osób jest zainteresowanych nauką zawodu technika żywienia i usług gastronomicznych. Z kolei w ZSP im. J. Kilińskiego w Zelowie najliczniejsza wśród klas pierwszych jest klasa wielozawodowa w Branżowej Szkole I Stopnia – czytamy na stronie starostwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    xyz

    szkoda, że nie umieścili państwo zdjęć, jak stoją te tłumy młodzieży przed szkołą w jednym wielkim skupisku, czekając na pozwolenie wejścia do szkoły ????????