Reklama

Multimedialny spektakl na dzień św. Patryka

Opublikowano:
Autor:

Multimedialny spektakl na dzień św. Patryka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Miłośnicy kultur odległej Szkocji i Irlandii będą mogli przeżyć jutro w MCKu prawdziwą ucztę. Do Bełchatowa, z okazji nadchodzącego dnia św. Patryka, przyjeżdża grupa artystów, która zaprezentuje się z multimedialnym spektaklem „Eachtra”.

Spektakl tworzą rozmaite sceniczne elementy: muzyka, taniec, animacja i narracja. „Eachtra” to artystyczny projekt będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs, zespołu tańca irlandzkiego Tuatha & Ellorien oraz Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka. Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Szkocji i Irlandii, a także Walii i Bretanii.

Czego będzie można w ramach spektaklu posłuchać? Jak zapowiadają twórcy, będą to tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach. W warstwie tanecznej publiczności zostaną zaprezentowane układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien. „Eachtrę” dopełniają szkocka, irlandzka i walijska poezja i proza (recytowania także w językach celtyckich) oraz przezrocza z krajobrazami Szkocji i Irlandii autorstwa Anny Grabowskiej i Krzysztofa Schramma.

2-godzinny spektakl (2 x 55 minut + przerwa 15 minut) rozpocznie się 15 marca, o godzinie 19:00, w sali teatralno - widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Bilety do nabycia w kasie MCK PGE Gigantów Mocy: 50 zł – sektor I (rzędy 1-8), 40 zł – sektor II (rzędy 9-17), 30 zł – balkon (rzędy 1-4).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE