Reklama

Reklama

Zajęła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie. Nagrodę odebrała podczas wyjątkowej gali [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Absolwentka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drużbicach zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie. Niedawno odebrała nagrodę podczas finałowej gali.

Reklama

Nina Matyskiewicz, absolwentka szkoły podstawowej w Drużbicach zajęła pierwsze miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie „Ignacy Jan Paderewski pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.

Konkurs zorganizowany przez Instytut Dziedzictwa i Myśli Narodowej składał się z 9 konkurencji, których tematyka nawiązywała do działalności z której był znany Paderewski. Każdy z uczestników mógł wybrać w jakiej dziedzinie czuje się najlepiej i przygotować swoją pracę.

- Konkurs ten za główne cele stawia sobie poszerzenie wiedzy uczniów o postaci Ignacego Jana Paderewskiego, uświadomienie jego roli w procesie odzyskiwania przez Polskę niepodległości, a co się z tym wiąże, zainspirowania uczniów do rozwijania własnego patriotyzmu, refleksji nad obowiązkami obywatelskimi i własną postawą wobec Ojczyzny – przekazują organizatorzy konkursu.

Nina wybrała kategorię "Dziennikarz" oraz temat pracy "Przeniosłeś się w czasie i jesteś świadkiem rozwoju kariery artystycznej i politycznej Paderewskiego. Jesteś jego fanem i uczestniczysz w wydarzeniu z jego udziałem." Komisja oceniając zgłoszenia uczniów brała pod uwagę wiele aspektów. Doceniono kreatywność, staranność i dbałość o zachowanie klimatu i ducha epoki w której żył Paderewski.

Zostało to podkreślone podczas Gali Finałowej na którą Nina została zaproszona wraz nauczycielem prowadzącym -  Elżbietą Urban. Uroczystość odbyła się pod koniec czerwca w Auli Nova, Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Po wręczeniu nagród zwyciężczyni wraz z osobami towarzyszącymi udała się na zwiedzanie miasta.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy