Reklama

Reklama

Poznawali miasto sprzed lat. Tak wyglądała gra miejska Bełchatów '70 [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja W niedzielę 12 czerwca w ramach akcji „Kroniki Bełchatowskie 1974-1995” zorganizowana została gra miejska pod hasłem „Bełchatów '70”. Jej uczestnicy mogli poznać historię naszego miasta w latach 70.

Reklama

Wyjątkowa gra miejska jest częścią akcji „Kroniki Bełchatowskie 1974-1995”, polegającej na digitalizacji zdjęć, wycinków z gazet czy osobistych notatek, które przez lata zbierał Józef Kuszneruk. Na przestrzeni ponad 20 lat powstały 42 stustronnicowe tomy, dokumentujące historię Bełchatowa z tego okresu.

Pomysłodawcą gry miejskiej jest Maciej Kuszneruk, czyli syn Józefa, który podjął się trudu zarchiwizowania w formie cyfrowej „Kronik Bełchatowskich”. Obsługą punktów podczas akcji zajęli się harcerze z hufca ZHP Reduta, przede wszystkim druhny z drużyny harcerskiej TEM. 

Uczestnicy zabawy zmierzyli się z kilkunastoma zadaniami nawiązującymi do historii miasta, a gra koncentrowała się wokół różnych punktów z nią związanych. Jej rozpoczęcie poprzedził natomiast wykład Edyty Weigel na temat Kronik Bełchatowskich, a także multimedialną prezentacją ich zawartości przygotowaną przez Magdalenę Marciniak-Dardę. 

- Trzeba było np. znaleźć budynek pierwszej dyrekcji kopalni, umiejscowić znany sklep przy ulicy Hanki Sawickiej, stadion drużyny Węgiel Brunatny Bełchatów czy zapoznać się z....pierwotnym przeznaczeniem szaletu miejskiego przy dawnej ulicy 19 Stycznia - mówi Maciej Kuszneruk.

Jak dodaje, zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy. Każdy otrzymał nagrody ufundowane przez Wyższą Szkołę Menedżerską (oddział w Bełchatowie), Muzeum Regionalne oraz Macieja Kuszneruka, czyli mapy i publikacje na temat historii miasta. Cała impreza zakończyła się wegańskim grillem.

Planowane są kolejne wydarzenia związane z „Kronikami Bełchatowskimi”. 24 lipca odbędzie się druga edycja gry miejskiej inspirowanej historią naszego miasta. Już niedługo ogłoszony zostanie także termin edukacyjnego Rajdu Rowerowego Szlakiem Przesuniętych Koryt Rzek- Widawki, Jeziorki i Kamionki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy