Reklama

Adam Levine i spółka, czyli Maroon 5 w Polsce!

Opublikowano:
Autor:

Adam Levine i spółka, czyli Maroon 5 w Polsce! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Maroon 5 to jedna z najpopularniejszych amerykańskich formacji, która swobodnie porusza się w brzmieniach muzyki z pogranicza popu i rocka. Zespół z charakterystycznym wokalistą Adamem Levine na czele w czerwcu wystąpi przed polską publicznością. Musicie tam być!

Gwiazdy światowego formatu przed polską publicznością

Maroon 5 do Polski przyjeżdża w ramach trasy koncertowej Red Pill Blues Tour, która promuje najnowsze wydawnictwo grupy. Płyta nosząca taki sam tytuł jak światowe tournee to powrót Adama Levine i spółki po trzech latach rozłąki ze studiem nagraniowym. Krążek okazał się prawdziwym hitem i w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w nakładzie przekraczającym 500 000 fizycznych sztuk, za co Maroon 5 otrzymali certyfikat złotej płyty.

Bilety na Maroon 5 w Polsce rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Nic dziwnego, skoro formacja wypełnia największe hale koncertowe na całym świecie. Zainteresowanie występem zespołu z Los Angeles jest bardzo duże, a fraza Maroon 5 bilety rozgrzewa wszystkie wyszukiwarki. Wejściówki można nabyć, wchodząc na stronę https://www.alebilet.pl/bilety/maroon_5. Grupa przed polską publicznością wystąpi 6 czerwca 2019 roku w krakowskiej Tauron Arenie.

Co, jeśli przez spore zainteresowanie koncertem Maroon 5 zabraknie wejściówek na polski występ? Nic straconego. Zespół prowadzony przez Adama Levine dzień wcześniej zaprezentuje się w czeskiej Pradze. O2 Arena, bo tam odbędzie się show, to jedna z największych hal koncertowych na świecie, a sama Praga to bardzo dobre pod względem lokalizacji miejsce dla polskich sympatyków zespołu, któremu współpracy nie odmówił ASAP Rocky, Gwen Stefani i wschodząca gwiazda światowego hip-hopu, czyli Cardi B.

Skąd wziął się fenomen Maroon 5?

Jedna z najpopularniejszych formacji muzycznych na świecie została założona w 2001 w Los Angeles, chociaż pierwsze zalążki powstania zespołu ujrzały światło dzienne jeszcze w latach 90. poprzedniego wieku. Początkowo grupa nosiła nazwę Kara's Flowers, jednak wcześniej wspomniany 2001 rok przyniósł jej zmianę i wydanie pierwszego albumu. W bardzo krótkim czasie większość playlisty debiutanckiego wydawnictwa została hitami radiowymi, a Maroon 5 poszło za ciosem i wyruszyli na pierwsze tournee po USA.

Pięć lat po wydaniu oficjalnego debiutu zespół Maroon 5 został uhonorowany prestiżową nagrodą Grammy dla „najlepszego nowego artysty”, a sam album Songs About Jane sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Te imponujące wyniki były prawdziwym bodźcem do pracy dla Adama Levine i spółki, którzy rok później pojawił się krążek It Won’t Be Soon Before Long, a pierwszy singiel zapowiadający płytę osiągnął szczyt listy Billboard 200 i sprzedał się w ponad 400 tysiącach egzemplarzy. Sam album nagrany bez udziału gości został ciepło przyjęty przez sympatyków amerykańskiej grupy.

Dalsze sukcesy grupy

W kolejnych latach Maroon 5 zgarnęli jeszcze jedną statuetkę Grammy za utwór Makes Me Wonder i nagrali kolejne dwa albumy, w których po raz pierwszy nawiązali współpracę z innymi artystami. Na płycie Overexposed z 2012 roku znalazł się raper Wiz Khalifa, a krążek V opublikowany dwa lata później swoim wokalem wzbogaciła Gwen Stefani. Z roku na rok popularność Maroon 5 nie spada. Ich koncerty to wydarzenia pełne największych hitów zespołu oraz dawki świetnej energii.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE