Rejestracja i logowanie

Za 10 lat zaczną wygaszać elektrownię Bełchatów? Koncern PGE GiEK zabiera głos w sprawie

Wydarzenia 03-06-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum
97
Za 10 lat zaczną wygaszać elektrownię Bełchatów? Koncern PGE GiEK zabiera głos w sprawie

Fundacja Greenpeace ujawniła, że dotarła do dokumentów mówiących o stopniowym wygaszaniu bloków bełchatowskiej elektrowni po 2030 roku. Do sprawy odniósł się koncern PGE GiEK. Wszystko wskazuje na to, że o tym, czy kolejne miliony ton węgla będą spalane w elektrowni, zadecyduje nowa strategia PGE. Ma zostać ogłoszona jesienią. Jaka przyszłość czeka bełchatowską elektrownię?

Koncern PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna odniósł się do informacji udostępnionych przez Fundację Greenpeace. Aktywiści twierdzą, że dotarli do dokumentów odnośnie planów wyłączania kolejnych bloków bełchatowskiej elektrowni po 2030 roku. Ich zdaniem oznacza to, że budowa odkrywki Złoczew nie dojdzie do skutku. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule pt. „Twierdzą, że dotarli do ważnych dokumentów PGE. Bloki elektrowni Bełchatów wyłączane po 2030 roku?”.

- Zamykanie bloków w Elektrowni Bełchatów miałoby się rozpocząć w tym samym czasie, co start rzekomego wydobycia węgla brunatnego z odkrywki Złoczew. Co więcej, przedstawione przez PGE GiEK szczegółowe analizy rodzajów paliwa przewidzianego do stosowania w przyszłości koncentrują się wyłącznie na surowcu z działającej obecnie odkrywki Szczerców; w całym wniosku nie ma nawet słowa o zapowiadanej odkrywce Złoczew. Jest to jasny sygnał, że w rzeczywistości inwestor nie planuje tam wydobycia (...) - powiedziała Anna Meres z Greenpeace Polska.

Greenpeace od wielu lat walczy o powstrzymanie planów budowy odkrywki w Złoczewie. Obecnie toczy się postępowanie w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Aktywiści odwołali się bowiem od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w sprawie Złoczewa.

Jak do ujawnionych przez Greenpeace informacji odnosi się właściciel kopalni i elektrowni Bełchatów? Spółka PGE GiEK poinformowała, że wszelkie rozstrzygnięcia w sprawie działalności „poszczególnych aktywów” uzależnione są od decyzji krajowych oraz prawa Unii Europejskiej. PGE planuje również przyjąć nową strategię, która m.in. określi przyszłość elektrowni węglowych.

- Kształt prowadzonej działalności wydobywczo – wytwórczej PGE GiEK określi strategia PGE, która opublikowana zostanie jesienią bieżącego roku – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Spółka podkreśla, że realizacja nowej strategii PGE ma dostosować ją do zmieniającej się rzeczywistości i otoczenia gospodarczego - zarówno w kontekście kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, jak i np. oczekiwań UE wobec sektora energetycznego.

- Jeżeli w nowej strategii znajdzie się np. ścieżka związana ze stopniowym odchodzeniem od węgla w energetyce, to będzie ona realizowana przy pełnej akceptacji strony społecznej oraz z uwzględnieniem aspektów technicznych i ekonomicznych- mówi Sandra Apanasionek.

Koncern poinformował również, że rezygnacja z węgla w Polsce jest według szacunków PGE możliwa nie wcześniej niż w perspektywie 25 lat.

- Działalność wytwórcza PGE GiEK prowadzona jest z zachowaniem wszelkich norm środowiskowych. Spółka z odpowiednim wyprzedzeniem zaczęła się także przygotowywać na wejście w życie nowych norm unijnych wynikających z konkluzji BAT, które zaczną obowiązywać od sierpnia 2021 r. Program dostosowania aktywów do nowych wymogów jest na końcowym etapie realizacji – mówi Sandra Apanasionek.

komentarze (97)
Dodaj komentarz

Pis nikogo nie zatrzymuje . Jesteśmy wolni i odpowiedzialni za swoje czyny. Źle masz ? To rób tak aby było ok a nie tylko narzekania. Sam jesteś kowalem swego losu.

Hahaha!!! Ale was Pisiory załatwiły...bez mydła i w białych rękawiczkach bo wiedzą że tu ich zagorzały elektorat wszystkko kupi ????teraz jeszcze tylko Długopis yyy Duduś wpadnie na halę sportową jak podcza Barbórki i naobiecuje jak wtedy a te Górniki będą go po recach całować!!! Jakie stare takie głupie dobrze że już się młodzież budzi w tej PiS landi ....

https://www.wnp.pl/energetyka/epopei-o-zloczewie-ciag-dalszy-kolejne-opoznienie-kluczowej-decyzji,398500.html Tak grać na nosie, elektoratu potrafi tylko PIS, aby do wyborów, aby wybrali naszego A.D. a później ogłosimy, że unia się nie zgadza, że CO2 drogie i ZŁOCZEWA nie będzie. Brawo dla tych, którzy głosują na tych oszustów. Albo się wydaje decyzję albo nie, krótka piłka.

Część ludzi zdąży na emeryturę ale reszta wogóle im nie współczuję.

Znowu przyjedzie trochę Słowaków, Czechów ,Ukraińców i ludzi z całego kraju po to aby rozbierać tego kolosa. Pracownicy pge nie mogą się brudzic i ryzykować życie. Chciałem podziekowac ludziom z kuchni pge bo tylko oni muszą codziennie się napracować aby wyzywic to towarzystwo nierobów elb.

super koniec wengla

Podwójne super, ponieważ oznacza to koniec durnych, idiotycznych i po prostu męczących wpisów Michail Kvietniov a emoji emoji emoji Początkowo myślałem, że gość trolluje ostro, ale teraz stwierdzam, że gość ma z głową coś nie tak. Na pewno brak wszystkich klepek. Albo gorzej... Komu by się chciało wchodzić na portal i takie bzdury wypisywać. To nawet nie troll

a gdzie posłanka, ta co kleszczów okraść chciała i kibiców okłamała ? Trzeba mieć tupet, zrobić wszystko by posłem zostać a gdy posłem sie zostało nie robić nic ! 

No tej posłance bajkopisarce to już nikt nie dorówna!!! GKS i Złoczew mamy w kieszeni ja Wam to mówię ????tylko tam podczas wyborow pamiętajcie o mnie!!!ta jest najlepsza!!!

frajerzy zagłosowali, a ja frajerami się nie przejmuje

Chyba nikt już nie ma wątpliwości, Złoczewa nie będzie, nie będzie spalarni, gazu a tym bardziej atomu. Bełchatów jest już skazany na destrukcję. Tym którym nie chce się czytać: ostatnie bloki do wyłączenia: nowy blok w Turowie i dwa ostatnie w Opolu. Plan jest taki: doić ELB jak się tylko da, a później zezłomować. https://biznesalert.pl/wydzielenie-aktywow-weglowych-w-lipcu-ulatwi-transformacje-energetyczna-pge/ Dobra wiadomość dla inwestorów będzie taka, że mieszkania po 30 tys. zł będą Brak przemysłu, brak firm spowoduje wyludnienie miasta. Brawo PiS, tak dbasz o żelazny elektorat. Czekam tylko na oświadczenie Senatora, Antoniego, Lorka, Janowskiej. Mamią wszystkich, że decyzje, że badania i strategie. A tak naprawdę dawno już wyznaczono kierunek....

Najlepsi to jednak nie są włodarze z PiS tylko ich wyborcy, którzy ślepo głosują na tych osiołków w nadziei na stołki. Region już jest tak zdegradowany przez warszawkę, że głowa mała. Przecież PGE mówi jasno i wyraźnie Złoczewa NIE będzie, likwidacja kopalni i elb to tylko kwestia najbliższych lat. Wydoić do cna i pozbyć się złomu. Ale Lorek i Janowska, Wojciechowski i Macierewicz milczą w tej sprawie. Tak się dba o region i wyborców. Przecież ci ludzie od energetyki nie mają pojęcia co z tym zrobić i tak przekładają decyzję na "po wyborach" dłużej już się tak nie da. Już dawno powinna być budowane nowe jednostki wytwórcze a tu nic. Brawo swołocz z PiS więcej takich fachowców, narzekaliście na donka, a ci co robią? 1 mld na atom i ani jedna łopata nie wbita w ziemię bo nie wiadomo gdzie, 1 mld na ostrołękę i teraz kary trzeba płacić i za nowy blok na gaz również.

Tak pis dba o region: w GiEK SA zasiada Krysia gazowniczka, W ELB zasiada gość z Rybnika teraz czekamy na KWB... To są normalnie JaJa z wyborców

I bardzo dobrze!!! Nikogo bardziej nie da się w konia zrobić jak wyborcę z PiSu i oni dobrze o tym wiedzą! Teraz kogo nie zapytać...ja na PiS??? A w życiu!!????

Najlepsze są te łapki w dół. Mówi się prawdę ludziom, ale oni nie wierzą, albo co gorsza nie chcą uwierzyć, że PIS ich tak wydymał. Pewnie głosujcie, na premiera który zamiast ratować region zajmuje się historią, głosujcie na Antoniego (który po złoczewie załatwi ATOM) głosujcie na Janowską, która załatwi wam hajs z kleszczowa, złoczew, GKS itd, głosujcie na Lorka, który wam załatwi w sumie nie wiem co. Głosujcie na senatora. A jak na razie to czarno na białym jest, że w Bełchatowie wyłączą bloki energetyczne i zostanie tylko trochę fotowoltaniki i zwały popiołu. Kiedy w końcu otrzeźwiejecie z tego amoku.

Cytaty sławnych ludzi: „Ludzie są tacy głupi, że to działa. Niesamowite!” Mateusz Morawiecki

Popierajcie dalej PiS to będziecie oglądali miejsca pracy jak świnia niebo

Jak na razie to na ważniejszych stołkach w GiEKu siedzą ludzie z PO lub popierający PO

Jaja se robisz cy co? elektrownia i kopalnia opanowana przez nepotów z Pajęczna i RadomskaSpójrz na parkingi.

Jak będziecie tracić prace to też będą pochwały dla rządzącego PiS...klapki nosimy na nogach nie na oczach

Dobrze że PiS rządzi ,po już dawno zamykało by ta elektrownie

Chłopie lecz się na łeb ...PiS doprowadzi państwo do ruiny!!!

zgadza sie, dlatego za PO otworzono 13 blok, powstała główna siedziba na węglowej, proszę o komentarza co powstała od 2015 za prawych i sprawiedliwych ? 

Klapki nosimy na nogach nie na oczach

Pozostanie krowy doić .

Warunki odchodzenia od węgla zostały już uzgodnione 68 milardow euro czyli 280 miliardów złotych o cena na ten rok za odejście od węgla .i za tyle rząd Morawiecki go sprzedaje nasze górnicze miejsca pracy

co to jest 280 mld zł ? 500 km autostrady ? 

Czytając te komentarze myślę że tylko popierający PO piszą że jest źle a będzie jeszcze gorzej. To im zależy aby ludzie żyli w strachu. Czy kogoś zwolnili niesłusznie? Czy obniżono wynagrodzenia? Czy to się komuś podoba czy w ostatnich latach zostało zatrudnionych kilkaset osób i nie wszyscy po znajomości. Jeśli ktoś uważa że zarobki w spółkach są niskie i nie ma podwyżek co roku niech się zwolni i idzie do prywatnego. Złoczew też ruszy gdy Unia pozwoli, bo jak podniesie opłaty ca Co2 to Złoczew będzie nieopłacalny. Trzymam kciuki za Morawieckiego, aby w Brukseli wynegocjował dobre warunki odchodzenia od węgla bo to jest nieuniknione.

Naiwność do sześcianu. Dzieci pouciekały, ludności ubywa. Najazd dyrektorów do PGE z całej Polski ma gdzieś nas tylko myśli o swoich kontach. Dalej żyj w bajce.

tak owszem zatrudniono, ale po znajomości i to głownie w w urzędach w um mariolki krejzolki suchej czarnej mamby i w starostwie u dorotki idiotki i u koca co zwalił kloca...

PiS doprowadził nas na dno perspektywa zamknięcia Turowa Bełchatowa brak inwestycji w Złoczew. To grzechy tej władzy Ludzie Wam tego nie wybaczą

Na ustach miód psioczenia na EU a za plecami wygaszanie kopalń bo dudki przestały by płynąć to obłuda Pis

Pierwszy raz w historii została wstrzymany remont maszyny podstawowej ...do tego doprowadziła polityka PiS

Gdzie ochrona miejsc pracy gdzie myślenie perspektywiczne gdzie przebranżowienie ...korzystać doić obsadzać stanowiska ,,swoimi,,to polityka PiS

No ale właśnie myślą perspektywicznie - zamykają.

Popierajcie dalej PiS to będziecie oglądali miejsca pracy jak świnia niebo

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na to badziewie PiS?

Już ci mówię ile? Śmieszne 500 zł za tyle Polak się sprzed życie by oddał!!

Są takie 3 - osobowe taczki? Dla Adasia, Beaty i Małgośki. Adaś może siedzieć w środku.

Jeszcze chytra baba z Radomska.

Chytra baba ma sporo ekipy w kopalni...to duża taczka być musi.

Rząd nie podejmuje kroku wygaszenia z dnia na dzień tylko mamy parę lat na zaakceptowanie tej decyzji czy się komuś podoba czy nie.

Mówimy tu o całkowitej rezygnacji z Energetyki opartej na Węglu w ciągu 25 lat. Nie tak, że za 25 lat zamkną kopalnie. W ciągu najbliższych lat będą cięcia redukcje. I stopniowa redukcja etatów. Nie piszą tych wiadomości w inny sposób bo personel KWB zbyt wcześnie by się spakował i znalazł pracę w innym miejscu. Kto wtedy by pracował? Chyba tylko Ci co na emeryturze nadal siedzą we wkopie lub na stołkach tak wdzięcznie blokując młodym rozwój, samodzielność i założenie rodziny.

Trzaskos też by nam Złoczew nie wybudował. Kamieni kupka

Komentujący? Toż to obraz nędzy i wtórnego analfabetyzmu, oderwanie od rzeczywistości. Masa lokalna nie rozumie, że emeryci to spadek przychodów o 60%, a zamknięcie jedynego istotnego pracodawcy to obniżenie dochodów ludności o około 90% i po krótkim okresie (kilka miesięcy) oznacza to upadek wszystkich firm usługowych z Mostostalami, cała ulica Przemysłową i większością tak zwanych stref... Dlaczego? Pytają mnie miejscowi. Nie rozumiecie biedacy, że wszystko tu jest zależne od Elektrowni z Kopalnią i bez nich czeka was powrótdo poziomu lat sześćdziesiątych tylko z cenami i kosztami współczesnymi.

Ale przecież to jest oczywiste dla kogoś inteligentnego. To miasto powstało dla tych dwóch zakładów(polecam przejrzeć wykres demograficzny i zwrócić uwagę na moment rozpoczęcia ich budowy) i po ich zamknięciu znowu będzie małą wioską. Zostaną tylko ludzie pracujący w strefie kleszczowskiej, emeryci na kopalnianych emeryturach(im tu będzie jak w maśle) i patologia, która siedzi na zasiłkach. MOŻE uda się region choć trochę aktywować zalewem, który powstanie zamiast kopalni, ale on będzie zdatny do użytku po 2070 a zakłady padną w okolicach 2035-2040. Po raz kolejny powtarzam - kto ma łeb na karku i jest na tyle młody, że nie dociągnie do kopalnianej emerytury przed zamknięciem ten powinien już dzisiaj myśleć o zmianie branży/wyjeździe w inny region kraju bądź świata albo chociaż jakąś własną działalnością(byle działającą "globalnie").

Masz rację we wszystkim za wyjątkiem prognozy w datach. Proces tak zwanego zamykania Bełchatowa zaczął się na początku restrykcyjnym, narastającym zakazem odtwarzania kadr. Zwolnienia TAK - zatrudnianie i szkolenie NIE (poza drobnymi epizodami). Obecnie wkroczył w etap technologicznych redukcji (znacznie obniżona produkcja energii i likwidacja bloków). Ponadto zależności małych firm w rejonie od koncernu są zdumiewająco wielkie. Wszystko to (plus zobowiązania rządowe) oznacza, że proces przyspieszy za 2-5 lat i potoczy się lawinowo zmiatając po drodze małych przedsiębiorców.

Wali mnie to i innych ludzi którzy mają inną pracę. Nie pisz głupot że wszyscy są zależni od pge. Bo Ci co nie pracują na pge żyją i też nie narzekają. Chyba że na ceny prądu i wieczne korki. Życie to nie bajka albo wszyscy pracujemy albo udajemy że pracujemy i kasę wyciągamy z Polski.

Ciąg dalszy to bandytyzm, pustoszejące osiedla i porastające krzakami odrestaurowane przedwojenne budy w centrum.

I gdzie się podzieją te wszystkie panie z biur?

jak nie wyzioną ducha i nie zestarzeją się szybko to pójdą pracować do lupanaru, a właśnie , gdzie tu w Bełchatowie jest dobry lupanar????

Panie z biura?! O czym ty piszesz? Nie bedzie pań z biura, kopalnii, elektrownii i wielu firm utrzymywanych przy życiu dzięki mieszkańcom Bełchatowa. Region po****dnie, bo co ma tutaj utrzymac ludzi i wiele biznesów... to jest ostatni dzwonek, aby powstrzymac te wszystkie złowrogie dla regionu działania! Tylko kto będzie miał odwagę powiedzieć NIE!?

Przedsiębiorczy i myślący chociaż trochę człowiek da sobie radę, a panie z biur czy inne ofermy bez koryta w postaci kopalni właśnie po****dną. W Polsce jest wiele miast jak Wrocław czy Rzeszów gdzie pracę ma się od ręki i się godnie żyje, nie trzeba zbierać jałmużny z Bełchatowa, bo kopalnioki podbijają zarobki.

Uwielbiam chlac do upadłego bimber To jest życie picie i rzniecie buhhhaaa

Wasz ból jest większy niż mój - pisiory

Ale misiewicze i kucharze będą mieć po 40 parę lat i na bruk pójdą ciekawe co wtedy zrobią hahaha . Przyzwyczajeni do łatwej kasy a kredyt na 25 lat trzeba spłacać

Brawo PIS!!!! Wstawiacie swoich fachowcow!!!! Brawo PIS dacie nam wszystkim panstwowe pieniadze. Im kto mniej pracuje i cos robi czy umie to wiecej dostanie!!!!! Brawo!!!@ Niech pani pre,ydent woecej Mopsow otwiera i niech wiecej sie modli publicznie o przyszlosc regionu to bedzie dobrze!@@

Jeszcze będzie pięknie jeszcze będzie normalnie emoji

sprywatyzować natychmiast!!!

Hah słyszę pękające torfiarskie dupska z drugiego końca polski xd

DoTzT że pis to prawica to komuniści w czystej postaci. Premier prezydent nie na nic do gadania a ty twierdzisz że posłowie mają większych bredni nie słyszałem a nie przepraszam Duda andzej też podobne pierdoly gada ????????????

Jakby poszli do prezesa w grupie to mogła by być zagrożona większość sejmowa gdyby się postawili. O to mi chodziło.

I kto by pomyślał, że to tak kochany w Bełchatowie PiS zacznie wygaszać cały kompleks energetyczny. W sumie nie ma co się dziwić, nic w Polsce nie stworzyli, znani są tylko z rozdawnictwa pieniędzy podatników na kiełbasę wyborczą.

Tak kłamać jak Pani Sandra to nie potrafi nikt. Jaka akceptacja strony społecznej? Nie ma żadnej akceptacji! Że jej gęby nie wypaliło takie kłamstwo. Może to chodzi o tych związkowców, którzy poprzyjmowali dzieci do KWB i ELB naprzemian by się nikt nie pokapował, a teraz tańczą jak im się zagra. Nagle na jesieni strategia, aby po wyborach było. Żenada.

Well... ja akceptuję.

My nie akceptujemy ciebie

A ja wiem że Złoczew będzie Antoni nasz poseł obiecał w kampanii że będzie

Mimo wszystko jako rodowity Hamburczyk 28 czerwca głosuje na Dude bo mi się podoba takie państwo i nigdy lepiej nie miałem.

Weź rozbieg i tak porządnie łbem o ścianę.

Ja zagłosowałem w 2015 i już nigdy nie oddam na PIS. Moje dzieci po studiach nie mają do czego wracać. Bełchatów to już miasto bankrut. Jak jesteś masochistką to głosuj na PiS. Szkoda dzieci i wnuków.

Tak widzicie kopalnioki. Spieracie się w pracy Pis Po . A prawda jest taka Ze jedni i drudzy was zrobili w ch.uja. ****.a ludzie czy oprócz Pisu i Po nic nie widzicie ? Od 89 rucha.ja nas na lewo i prawo a Wy zawsze wybieracie mniejsze zlo. Nigdy w tym kraju nie bedzie dobrze. Ciesze sie jedynie z tego ze urodziłem sie po 89 i komuny nie znam. Przynajmniej nie mam zje.banego łba zrytego przez komune i nie uwazam ze wszystko mi sie nalezy. Postkomunistczne Państwo taka prawda i zjeb.ana mentalnosc zawistnych cebularzy.

Przepraszam to już wujek Adaś nie załatwi pracy kolejnym kochankom?

Uważam, największym przegranym w tym momencie są związki z Adamem O na czele. Najpierw przespali czas walki, później się ułożyli z pewna Panią i powsadzali swoich na stanowiska a teraz srają w gacie bo jak zaczną krzyczeć to wyp... ich ludzi na zbity pysk. Aż się rece składają do oklasków jak łatwo mozna z siebie zrobić frajera i chłopca do bicia.

Adaś i spółka nie są żadnymi przegranymi i nic nie przespali. Urządzili siebie i całe rodziny. Nigdy by takich pieniędzy nie zarobili. Załoga powinna ich natychmiast wywieźć na taczkach. Sprzedali się.

A jak tam w elektrowni to dziadostwo kadrowe dalej się szerzy, filia w Sulmierzycach działa?

Kadrowy elb działa ale na lekarskim ze l4... Ale juz niedlugo...

Działa i ma się dobrze ale w ukryciu emoji

Że też nowy Dyrektor nie bierze się za dyrektorkę biura. Co jeszcze mało zarabia?

Co to za bzdury? Przecież wygaszanie zaczęło się już jakiś czas temu... no nie? Rok czy dwa lata temu pierwszy blok (ten najstarszy) wygasili, czy nie? Było tak, czy to efekt mandeli?

Na tym bloku nie było odsiarczania

Będzie piękny pomnik z tego obiektu. Normalnie jak w Czarnobylu . Patologia pójdzie w siłę chyba wojsko będzie musiało wygaszac bo niektórzy są tak związani z tym zakładem że sami nie wyjdą.

Niemcy mogą wszystko a Polsce albo sie nie oplaca albo smieszny Greenpeace blokuje. Wystarczy zminimalizowac podatki od wegla i bedzie konkurował z europejskim rynkiem

Chcą dostać kabzę za covid więc muszą być posłuszni żeby było co obiecać i rozdać na następne wybory. Przyszłośc kraju ich nie obchodzi;/

Tylko że nasz Morawiecki czy Duda krzyczą u Nas jakim jesteśmy potentatem a tam spuszczają głowy albo nie odnoszą się problemu.

Naiwniaki nadal wierzą w Złoczew? xD Przecież to służy tylko ciąganiu was za nos. Czym prędzej to martwe miasto trzeba opuszczać. Nikt nie pomyślał ani o atomie, bo płaskoziemcy na spółkę z antyszczepionkowcami się bali. OZE też nie, bo i po co, a poza tym OZE jest drogie. Trzeba było już dawno o atomie myslec. A tak jak zawsze, torf myślał o niedzieli, a w sobotę go wygasili.

Opuszczanie miasta to pójście na łatwiznę. Najpierw trzeba odgonić stare świnie od koryta i wybrać młodych, którzy będą chcieli zrobić z Bełchatowa raj podatkowy dla przedsiębiorców. Oczywiście żeby to się udało koryto musi zostać radykalnie zmniejszone.

Seba to co Ty tu jeszcze robisz? pizze rozwozisz?

Tak, w nocy twojej mamie emoji Nie martw się, już dawno mnie w tym grajdole nie ma, ja się wyżywię, gorzej z Bełchatowem. Z jeziorka na kopalni dużo miejsc pracy to nie będzie.

Seba ty to masz zainteresowania w ciekawym przedziale wiekowym emoji To może zawieź mojej babci, będzie miała atrakcję emoji

No skoro to jedyne szczęście jakiego dostąpi w swoim marnym życiu, to podaj adres babci emoji

Nieudaczni i niekompetentni posłowie Stąd załatwili region. Jak doić kasę, wsadzać misiewiczow, podnosić koszty to wiedzą. To pomyłka, wyborcy Stąd nie tego chcieli.

A pomyślałeś o tym że Ci posłowie nie mają nic do gadania? Wcale ich nie bronie ale każdy z tych posłów nie może wychylić się przed szereg bo to Kaczyński trzyma za mordę każdego. Oprócz Kaczyńskiego jest jeszcze unia europejska więc nie wiem skąd oburzenie że posłowie nic nie mogą, przyzwyczajcie się do tego że my zwykli nie mamy nic do gadania , zostają jedynie protesty zbiorowe co pewnie i tak nic nie dadzą. Pozdrawiam

Nie żartuj, to po co sejm. Niech jeden z Żoliborza rządzi. Po co ten pic. Posłowie nie mają jaj, nie dochowują przysięgi która składali, sprzedali się. Prawica ma 235 posłów, Stąd są: Janowska, Pielucha, Lorek, Milczanowska, Macierewicz, Maciejewski. Jakby poszli do prezesa i postawili sprawę regionu twardo to by to inaczej wyglądało. Ale trzeba mieć chęć, odwagę i nie sprzedawać się. Nie mów że nic nie mogą, a jeśli tak niech złożą mandat i pójdzie tam ktoś z jajami.

Te Szanowne Panie Poslanki i jedna z Jeleniej Góry mialy odwagę aby biec do Pana Prezesa J. Kaczyńskiego i prosić o łaskę gdy w marcu 2018 miał lecieć Prezes Sławomir Z. I pożniej gdy zmienił ładne biuro na ciasne, wieloosobowe, jednoizbowe pomieszczenie. To było wyzwanie a nie Złoczew, Turów.

Ciekawe czy teraz by pobiegły mając świadomość drugiej twarzy S.Z. a może i więcej tych twarzy było. Na ten temat zapewne ma wiedzę ta pani z Jeleniej Góry, strasznie jej zależało a tak bez przyczyny się nie dzieje to interes lub strach.

Nie robią tego bo się boją kaczora tak jak już wspomniałem to kaczor tutaj rozdaje karty.

No i chooj, no i cześć. Cytyjąc komendanta Gołębiaemoji emoji emoji

dodaj komentarz
Czytaj także