Reklama

Reklama

Zobacz Górę Kamieńsk na giga makiecie

Opublikowano: śr, 22 lis 2017 08:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ma 3 metry długości i ponad 2 metry szerokości i w bardzo szczegółowy sposób odwzorowuje już zrekultywowane obszary bełchatowskiej kopalni, giga makieta, bo o niej mowa jest już dostępna w ramach ekspozycji PGE Giganty Mocy. Można ją już oglądać, a naprawdę jest na co patrzeć!

Reklama

Na tej makiecie można dokładnie obejrzeć jak wygląda zwałowisko zewnętrzne, na którym po rekultywacji wyrósł las, stworzono stok narciarski z ruchomym wyciągiem i ścieżki rowerowe, a które w tej chwili znane jest jako ośrodek Góra Kamieńsk. Na makiecie obejrzymy więcej - siłownie wiatrową, a także fragmenty wyrobiska Pola Bełchatów, które w przyszłości ma zmienić się w jezioro. Zgodnie z planami na brzegach akwenu mają powstać kolejne tereny rekreacyjno – sportowe. Makieta prezentuje również model przepływu prądu, od wiatraka aż do odbiorcy.

- Temat rekultywacji nie jest nam obcy. Zresztą, nie tylko nam, bo najmłodsi odwiedzający PGE Giganty Mocy, dzięki prowadzonym w ramach zwiedzania Ekspozycji warsztatom, również sporo o rekultywacji wiedzą! Od dzisiaj, każda osoba zainteresowana tą tematyką, będzie mogła zobaczyć skutki rekultywacji na własne oczy – zachęcają pracownicy ekspozycji PGE Giganty Mocy.

Nowa atrakcja składa się z wielu ruchomych elementów, które zostały odwzorowane w najdrobniejszych szczegółach.

Przygotowana makieta jest efektem realizacji projektu, pn. „Rekultywacja – sztuka tworzenia” dofinansowanego przez PGE GiEK S.A., z którym Miejskie Centrum Kultury oraz PGE Giganty Mocy współpracują od początku powstania Ekspozycji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +0 / -0

  Inko

  Darmowa ta wizyta tam Żeby sobie to pooglądać?

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Mikołaj

   Makietę można oglądać w ramach zwiedzania Ekspozycji PGE Giganty Mocy. Szczegóły: http://gigantymocy.pl/wydarzenia/2328,gigamakieta---nowa-atrakcja-w-pge-gigantach-mocy-

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

   Staszek

   Bilet wstępu wynosi 15 zł ale w cene wliczony jest obiad składający się z zupy + drugie danie z kompotem.