Reklama

Zmarł ksiądz Franciszek z bełchatowskiej parafii. Jutro pogrzeb

Opublikowano:
Autor:

Zmarł ksiądz Franciszek z bełchatowskiej parafii. Jutro pogrzeb - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nie żyje ks. Franciszek Leżańksi, który pełnił posługę w parafii pw. NMP Matki Kościoła i Świętej Barbary na os. Dolnośląskim w Bełchatowie. Duchowny miał 79 lat. Uroczystości żałobne zaplanowano na dzisiejszy wieczór. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, 17 października.

Ksiądz Franciszek Leżański, sercanin, duchowny parafii na os. Dolnośląskim w Bełchatowie zmarł w czwartek, 15 października. Duchowny miał 79 lat, a posługę kapłańską pełnił przez 53 lata.

- Był znanym i cenionym misjonarzem wśród Sercanów. Przez kilkanaście lat, jako misjonarz, posługiwał mieszkańcom Afryki, a konkretnie dawnego Zairu Kongo (1970-1986). W ostatnich latach najczęstszym miejscem, gdzie można go było spotkać, był konfesjonał przed ołtarzem św. Barbary w kościele w Bełchatowie, gdzie posługiwał jako kapłan. Był również duszpasterzem w parafiach w Grębowie (Diec. Przemyska) i Binczarowej. Był również członkiem sercańskiej Grupy Misjonarzy Krajowych (1989-2015) – czytamy na stronie parafii.

Na dzisiejszy (16.10) wieczór zaplanowano uroczystości żałobne, które odbędą się w parafii na os. Dolnośląskim o godzinie 17:00. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w sobotę, 17 października w kaplicy cmentarnej w Stadnikach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE