Reklama

Zjedli wszystko i nikt nic nie dokłada. Społeczna lodówka w Szczercowie świeci pustkami...

Opublikowano:
Autor:

Zjedli wszystko i nikt nic nie dokłada. Społeczna lodówka w Szczercowie świeci pustkami... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Społeczna lodówka w Szczercowie funkcjonuje już od dwóch miesięcy. Założenie było bardzo proste – każdy, kto ma nadmiar jedzenia może je tam odłożyć, a każdy głodny wziąć je bez pytania czy proszenia. Efekt okazał się jednak mizerny, lodówka świeci bowiem pustkami, a mieszkańcy nie kwapią się, by ją zapełniać.

Dziś, w czasach gdy marnowanie jedzenia stało się poważnym problemem, inicjatywa taka jak społeczne lodówki napawa optymizmem. Jeden z takich punktów powstał w Szczercowie, nieco ponad dwa miesiące temu. Na początku, pomysł wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców, a sama lodówka była regularnie uzupełniana. Aktualnie... świeci pustkami.

- My oczywiście zachęcamy, apelujemy do mieszkańców, przypominamy o tym, że lodówka jest i można do niej wkładać żywność. Ważne, by pamiętać, że poza pomaganiem, dzięki wsparciu inicjatywy walczymy też z tak powszechnym dzisiaj marnowaniem jedzenia – mówi Anna Krawczyńska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczercowie i dodaje – Mamy nadzieję, że w inicjatywę włączą się lokalne sklepy, które w lodówce mogą umieścić jedzenie blisko terminu ważności, nadające się jeszcze do spożycia.

Inicjatywy nie można jednak spisywać na straty. Pokazał to przykład Zelowa, gdzie społeczną lodówkę regularnie zapełniają mieszkańcy, a niedługo stałym partnerem ma zostać znany supermarket – więcej w artykule Supermarket odda jedzenie biednym w Zelowie. Będzie można je znaleźć w lodówce na ulicy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE