Reklama

Zbudują kolejny market w Bełchatowie. Tym razem nie w centrum, a na obrzeżach miasta...

Opublikowano:
Autor:

Zbudują kolejny market w Bełchatowie. Tym razem nie w centrum, a na obrzeżach miasta... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejny supermarket powstanie w Bełchatowie. Tym razem w okolicach osiedla Ludwików swój obiekt planuje otworzyć znana sieć handlowa Netto, która już zakupiła działkę pod inwestycję. Kiedy bełchatowianie będą mogli zrobić zakupy w nowym sklepie?

Który to już z kolei? Mogą zapytać bełchatowianie, słysząc o planach budowy następnego supermarketu w Bełchatowie. Te wyrastają w mieście jak przysłowiowe grzyby po deszczu i wszystko wskazuje, że na tym nie koniec, bo jak udało się ustalić, kolejna popularna sieć handlowa szykuje się do budowy sklepu w Bełchatowie. Na terenach w okolicach osiedla Ludwików postawienie supermarketu planuje sieć "Netto". Sklep ma powstać w pobliżu alei Jana Pawła II i ronda Solidarności.

- Rzeczywiście, nabyliśmy grunt w okolicach osiedla Ludwików w Bełchatowie, na razie zabezpieczyliśmy nieruchomość i planujemy inwestycję – mówi Mariola Skolimowska z biura prasowego sieci handlowej "Netto".

Jak dodaje, budowa supermarketu planowana jest najwcześniej w 2022 roku. Wiadomo natomiast, że sklep będzie miał około 800 metrów kwadratowych tzw. sali sprzedaży. Obok niego powstanie również parking na około 50 miejsc.

- Termin jest dość odległy i i na obecnym etapie nie możemy zbyt wiele powiedzieć o tej inwestycji – mówi Mariola Skolimowska.

Warto przypomnieć, że to kolejna zapowiedź budowy marketu w Bełchatowie. W samym centrum miasta przy ulicy Pileckiego, gdzie niespełna miesiąc temu koparki wyburzyły jeden z budynków mieszkalnych, powstanie sklep sieci ALDI. Prace przy budowie obiektu mają zakończyć się do końca maja przyszłego roku. W związku z lokalizacją nowego supermarketu miasto planuje nową organizację ruchu i częściową przebudowę ulicy Pileckiego, która ma zostać poszerzona. Pozwoli to na utworzenie lewoskrętu dla kierowców jadących od skrzyżowania ulic 1 Maja i Kościuszki.

Nowe sklepy pojawią się również w rozbudowywanym centrum handlowym "Atut" przy ulicy Armii Krajowej. W powstających lokalach handlowych zakupy będzie można robić w popularnych sieciach dyskontowych, których nazw inwestor jeszcze nie ujawnił. Wiadomo natomiast, że w nowym skrzydle centrum znajdzie się na pewno popularna sieć "Jysk".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE