Reklama

Reklama

Zadbaj o swoje zdrowie i zbadaj się za darmo. W powiatowym programie są jeszcze wolne miejsca!

Opublikowano: pt, 6 lip 2018 09:27
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo powiatowe zachęca do bezpłatnych badań w ramach programu "Ekologiczny styl życia", choć ten ruszył w lutym tego roku jeszcze 160 osób może skorzystać z porad lekarzy. Jak informują pomysłodawcy, w projekcie powinny wziąć udział przede wszystkim osoby z nadwagą, problemami z układem krążenia, chorobami przewodu pokarmowego, chorobami tarczycy i cukrzycą. Choć nie jest to kryterium konieczne.

Reklama

Każdy z pacjentów, który zgłosi się do programu otrzyma nie tylko cenne wskazówki, jak zadbać o kondycję fizyczną i właściwą dietę, ale przejdzie konsultacje ze specjalistą. Te z kolei zostaną poprzedzone badaniami laboratoryjnymi krwi, które obejmują monitoring: cholesterolu całkowitego, trójglicerydów, morfologii, a także poziomu cukru we krwi, elektrolitów, ASPATu, ALATu i TSH.

- Program składa się z dwóch części, w pierwszej prowadzone są badania laboratoryjne, które wykrywają ewentualne zaburzenia metaboliczne, w drugim z kolei wyniki diagnozowane są z dietetykiem, który w przypadku odchyleń kieruje do lekarza lub specjalisty. Program dedykowany jest również ludziom zdrowym, którzy nigdy, lub dawno się nie badali. W poprzednich edycjach udało się wykryć wiele przypadków stanów przedchorobowych, na przykład cukrzyce, stany przedcukrzycowe, podwyższone poziomy gospodarki lipidowej - informuje Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

W tegorocznej, piątej edycji projektu łącznie może wziąć udział tysiąc osób. „Ekologiczny styl życia” ruszył pod koniec lutego i potrwa do czasu wykonania badań dla tysiąca osób, jednak nie dłużej niż do 28 września.

Badania realizuje bełchatowska przychodnia Mega Med przy ul. Czaplinieckiej 93/95. Rejestracja telefoniczna czynna jest w dni powszednie od godz. 10 do 20 pod numerami tel.: 44 635 29 01 i 44 635 29 02. W sprawie uzyskania dodatkowych informacji o programie można dzwonić w godz. 8.30 do 16.00 pod nr 44 635 29 98 lub 695 351 751. Jak informują pomysłodawcy z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

W poprzednich czterech edycjach z programu i bezpłatnych badań skorzystało blisko cztery tysiące mieszkańców powiatu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.