Reklama

Zaczyna brakować wody. Urzędnicy z apelem do mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Zaczyna brakować wody.  Urzędnicy z apelem do mieszkańców  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W gminie Bełchatów 12 czerwca wprowadzono bezwzględny zakaz podlewania przydomowych ogródków, działek, tuneli foliowych, terenów zielonych, upraw rolnych oraz napełniania basenów czy oczek wodnych z wodociągu gminnego.

Wysokie temperatury jakie utrzymują się od kilku dni i brak deszczu spowodowały niedobory wody na terenie gminy Bełchatów. Ale to nie jedyny samorząd naszego powiatu jaki zwraca uwagę na racjonalne gospodarowanie wodą, z apelem do mieszkańców zwrócił się również wójt Drużbic.

- Wójt Gminy Drużbice zwraca się z ogromną prośbą do mieszkańców Gminy i właścicieli działek rekreacyjnych, o rozważne i możliwie oszczędne korzystanie z wody oraz ograniczenie do minimum podlewania przydomowych ogródków i trawników w czasie upałów. Szanujmy się nawzajem i pamiętajmy, że nie jesteśmy sami! Pobór wody do napełnienia basenu czy podlewania ogródka może spowodować, że w danym momencie innym braknie jej do celów bytowo-socjalnych w gospodarstwach rolnych. Jeszcze raz bardzo proszę mieszkańców o zrozumienie zaistniałej sytuacji oraz zastosowanie się do powyższej prośby – czytamy na stronie gminy Drużbice.

Zgodnie z zarządzeniem wójta gminy Bełchatów wprowadzony 12 czerwca zakaz będzie obowiązywał do odwołania i dotyczy zarówno osób fizycznych jak i osób prawnych oraz innych jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej.

- Nadzór i egzekwowanie niniejszego zarządzenia powierza się upoważnionym pracownikom Urzędu Gminy Bełchatów – czytamy w oficjalnym dokumencie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE