Reklama

Zabraknie ciepłej wody. Sprawdź, w których lokalizacjach będzie z nią problem!

Opublikowano:
Autor:

Zabraknie ciepłej wody. Sprawdź, w których lokalizacjach będzie z nią problem! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z prowadzoną modernizacją sieci ciepłowniczej, w najbliższych dniach mieszkańcy mogą spodziewać się braku ciepłej wody. W związku z planowanym na niedzielę, 4 sierpnia, spuszczeniem czynnika grzewczego do kanalizacji deszczowej, ciepłej wody w kranach nie będzie od osiedla Budowlanych w stronę szpitala.

W pierwszej połowie lipca Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło remont osiedlowych sieci ciepłowniczych wraz z likwidacją węzłów grupowych, które zastąpią nowoczesne węzły indywidualne. Prace prowadzone są etapowo, w rejonach, gdzie aktualnie prowadzone są prace, następują przerwy w dostawie ciepła. Dzięki przeprowadzeniu modernizacji udział starych sieci kanałowych w systemie ciepłowniczym Bełchatowa znacząco się zmniejszy. Oznacza to, że ograniczona zostanie liczba awarii oraz kosztów związanych z ich usuwaniem. Ponadto będzie także możliwe precyzyjne dopasowanie parametrów dostarczanego ciepła do indywidualnych potrzeb odbiorców i obiektów, co jest nie bez znaczenia do podniesienia komfortu użytkowania i optymalizacji kosztów ogrzewania mieszkań.

Zmodernizują sieci ciepłownicze

Jednym z etapów prowadzonej modernizacji sieci ciepłowniczych jest spuszczenie czynnika grzewczego. Woda znajdująca się w obiegu sieci ciepłowniczej jest barwiona na jaskrawozielony kolor. – Dzięki takiemu zabiegowi zdecydowanie łatwiej możemy dotrzeć na przykład do uszkodzonego fragmentu sieci i zlokalizować nieszczelność systemu. Barwienie wody to powszechna praktyka w większości przedsiębiorstw ciepłowniczych, w Bełchatowie stosujemy je od niemal dwudziestu lat – tłumaczy Paweł Uznański, wiceprezes spółki PEC, i dodaje, że stosowany przez bełchatowski PEC barwnik jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego. – Jest to substancja spożywcza, która w żaden sposób nie wpływa na zdrowie ludzi oraz florę i faunę. Nie ma więc podstaw do obaw, jeśli mieszkańcy zauważą zieloną wodę zrzucaną do Rakówki. Natomiast bardzo cenne są dla nas informacje o pojawieniu się w rzece takiej „fluorescencyjnej: wody w sezonie grzewczym, bo wtedy najczęściej jest to oznaka awarii sieci – mówi wiceprezes Uznański.

Czynnik grzewczy spuszczony zostanie w niedzielę, 4 sierpnia od godz. 7 rano do godzin popołudniowych. Zrzuty prowadzone będą w dwóch miejscach – w okolicach skrzyżowania ulic Wojska Polskiego i Edwardów oraz skrzyżowania ulic Czaplinieckiej i Mielczarskiego.

W związku z planowanymi pracami mogą nastąpić przerwy w dostawie ciepła.

4-10 sierpnia:

ul. Wojska Polskiego do 50 i 52B,
ul. Czapliniecka: 5A, 6, 7, 8 i 31,
ul. Piaskowa,
ul. Lipowa od 5 do 11,
ul. Leśna od 6 do 10,
ul. Pileckiego od numeru 22.

5-7 lub 8 sierpnia:

os. Budowlanych bloki 3-5, 10-12,
os. Łąkowa bloki 1-3,
os. Czaplinieckie bloki 1-4,
ul. Czapliniecka od numeru 26,
ul. Łąkowa,
ul. Mielczarskiego 2-50 (numery parzyste) i 29-35 (numery nieparzyste),
ul. Leśna 23,
ul. Wyspiańskiego,
ul. Chopina,
ul. Kossaka,
ul. Klonowa,
ul. Podgórze,
ul. Batorego,
ul. Kręta,
ul. Mickiewicza,
ul. Matejki,
ul. Kopernika,
ul. Kaczkowskiego,
ul. Malinowa,
ul. Kalinowa,
ul. Jaworowa,
ul. Poziomkowa,
ul. Jarzębinowa,
ul. Jesionowa,
ul. Akacjowa,
ul. Olchowa,
ul. Modrzewiowa,
ul. Dzika,
ul. Sarnia,
ul. Zajęcza,
ul. Rodziewicza,
al. Włókniarzy.

Zaplanowane prace wynikają z realizacji projektu unijnego „Przebudowa i modernizacja osiedlowych sieci ciepłowniczych w Bełchatowie”. Łącnzie w ramach projektu do końca wakacji przebudowane zostanie łącznie 3,5 km sieci ciepłowniczej, powstanie także 27 nowych węzłów cieplnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE