Reklama

Zablokowana ulica i zmiana trasy autobusów. Jak dojechać na cmentarz?

Opublikowano:
Autor:

Zablokowana ulica i zmiana trasy autobusów. Jak dojechać na cmentarz? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W piątek, 1 listopada, czyli we Wszystkich Świętych musimy liczyć się ze zmianą organizacji ruchu w części miasta. Mowa oczywiście o Alei Włókniarzy, przy której znajduje się cmentarz. Inaczej pojadą też miejskie autobusy. Możemy spodziewać się też większej ilości patroli w okolicach nekropolii.

Z uwagi na zwiększone natężenie ruchu w okolicy cmentarza, spowodowanie dniem Wszystkich Świętych, miasto zdecydowało się na zmianę organizacji ruchu przy Al. Wyszyńskiego, gdzie zorganizowany zostanie parking. Zamknięty będzie wjazd od strony Lipowej i Czaplinieckiej.

- Dojechać i powrócić z cmentarza będzie można ulicami: Wyspiańskiego i Kątną, gdzie obowiązywać będzie ruch dwustronny. Wyjazd z cmentarza będzie możliwy ul. Włókniarzy oraz ulicami jednokierunkowymi, czyli Transportową i Cmentarną – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Również osoby, które podróżują miejską linią autobusową nr. 10 mogą spodziewać się dodatkowych utrudnień. Z racji zamknięcia Alei Wyszyńskiego, trasa "dziesiątki" zostanie chwilowo przeniesiona na ul. Czapliniecką i Lipową, będzie więc jeździć po trasie linii nr. 3.

Urząd Miasta oraz służby mundurowe informują też o wzmożonych kontrolach, zwłaszcza w okolicach miejskiego cmentarza. Zgodnie z ich doniesieniami, policja, straż miejska oraz ochotnicy z OSP Bełchatów i OSP Bełchatów-Grocholice będą patrolować miasto już od środy 31 października. Głównym celem wzmożonych patroli jest utrzymanie porządku na terenie nekropolii oraz niedopuszczenie do ewentualnych kradzieży.

- Nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz osób przyjezdnych czuwać będzie również bełchatowska policja. Od 31 października godz. 6 do 4 listopada do godz. 22 prowadzona będzie policyjna akcja „Znicz 2020”. Funkcjonariusze nadzorować mają okolice cmentarza, a także drogi dojazdowe, wyjazdowe i główne arterie komunikacyjne. Trzeba też się liczyć z nasilonymi kontrolami stanu trzeźwości kierujących, a także prędkości – informują miejscy urzędnicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE