Reklama

Wystawa w MCK-u pt. "Bełchatowskie pomniki, tablice i obeliski"

Opublikowano:
Autor:

Wystawa w MCK-u  pt. "Bełchatowskie pomniki, tablice i obeliski" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę, pt. "Bełchatowskie pomniki, tablice i obeliski", autorstwa Mariana Wójcika, którą będzie prezentowana od 5 lutego, na dolnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy.

To kolejny fotograficzny projekt Mariana Wójcika – fotografa, społecznika, człowieka zasłużonego dla bełchatowskiej historii oraz kultury. Aby uwiecznić na fotografii ważne dla miasta miejsca pamięci, pan Marian potrzebował kilku lat. W tym czasie dotarł do miejsc naznaczonych historią, które zostały uhonorowane pamiątkową tablicą lub pomnikiem, a tym samym - ocalone od zapomnienia. Na zdjęciach wykonanych przez fotografa, pojawiły się m.in.: pomnik Adama Mickiewicza, tablica poświęcona Witoldowi Pileckiemu czy najnowszy – pomnik Józefa Piłsudskiego.

Wystawę będzie można oglądać do 24 lutego.

Marian Wójcik
Emerytowany nauczyciel, człowiek legenda, wychowawca młodzieży, animator i działacz społeczny, podróżnik i turysta. Mieszkaniec Bełchatowa. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla kultury Polskiej”. W 2013 roku otrzymał tytuł „Wolontariusz Roku 2013”. Jest autorem książki „Chwalcie łąki umajone…”, wydanej w 2016 roku. To publikacja, w której prezentowane są zdjęcia bełchatowskich kapliczek i przydrożnych krzyży. W 2014 roku otrzymał tytuł Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego a w 2018 roku - Zasłużony dla Miasta Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE