Reklama

Wymarzone święta czy sylwester poza Bełchatowem? Uważaj byś miał gdzie nocować! Oszuści już działają

Opublikowano:
Autor:

Wymarzone święta czy sylwester poza Bełchatowem? Uważaj byś miał gdzie nocować! Oszuści już działają - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wirtualne kwatery w miejscowościach turystycznych, to bardzo popularny sposób oszukiwania ludzi w okresie świątecznym. Przedsylwestrowa oferta naciągaczy dotyczy okazyjnych cen za ostatnie wolne pokoje. O nieistniejącym domku turyści dowiadują się na miejscu lub jak to miało miejsce w przypadku bełchatowianina jeszcze przed wyjazdem na wymarzony wypoczynek, po wpłacie zaliczki. Apelujemy o ostrożność i dokładne sprawdzanie ofert przed zadatkowaniem.

Do bełchatowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który wynajął na sylwestra domek w znanej górskiej miejscowości.

- Koszt wynajmu domku na okres 2 tygodni wyniósł ponad 5 tys. złotych. W rozmowie z ogłoszeniodawcą uzyskał wiele informacji. Sprawdził też na mapie czy faktycznie pod danym adresem znajduje się drewniany domek. Niestety po wpłaceniu części zaliczki, okazało się, że telefon z ogłoszenia nie odpowiada. Wówczas zorientował się ze został oszukany. Sprawę wyjaśniają bełchatowscy policjanci - informuje Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie

Apelujemy do wszystkich szukających noclegu w górach, aby dokładnie analizowali każdą ofertę. Warto sprawdzić podany adres, telefon kontaktowy, dane firmy oraz opinie innych klientów. Obawy powinny wzbudzić przede wszystkim atrakcyjnie tanie kwatery oraz nakłanianie do jak najszybszego wpłacenia zaliczki. Czasem warto się dwa razy zastanowić zanim podejmiemy decyzję. Jeżeli pomimo ostrożnej decyzji zostaniemy oszukani należy jak najszybciej powiadomić o przestępstwie policjantów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE