Reklama

Reklama

Zmasowana akcja łódzkiej policji koło Bełchatowa. Aresztowania, a w tle... ogromne kwoty pieniędzy

Opublikowano: 19 listopada 2020 09:10
Autor: Greg | Zdjęcie: Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Czterech mieszkańców z powiatów bełchatowskiego i piotrkowskiego podejrzanych o wyłudzenie z unijnych dotacji blisko 1,3 mln zł. Policjanci zatrzymali rolników, pełnomocnika grupy producenckiej oraz byłego pracownika Agencji Rynku Rolnego. Grozi im od 8 do nawet 10 lat więzienia.

Reklama

Zmasowana akcja łódzkiej policji na terenie powiatów bełchatowskiego i piotrkowskiego. Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali w sumie 4 osoby w wieku od 32 do 53 lat. Wśród nich znaleźli się rolnicy, pełnomocnik grupy producenckiej oraz były już urzędnik z Agencji Rynku Rolnego. Pierwszych trzech usłyszało zarzuty wyłudzenia w okresie od lipca 2017 roku do czerwca 2020 roku dotacji unijnych w łącznej kwocie 1 miliona 285 tys. złotych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi łódzka Prokuratura Rejonowa. Chodzi o przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego  poprzez poświadczenie nieprawdy w raporcie z kontroli gospodarstwa rolnego, która nigdy się nie odbyła. Jak informuje policja, działanie takie miało na celu wyłudzenie dotacji dla jednej z Grup producentów trzody chlewnej.

- Działania zarządu i pełnomocnika Grupy polegały na przedłożeniu m.in.  antydatowanych deklaracji członkowskich  do wniosków o wypłatę dotacji a także raportu z rzekomej kontroli gospodarstwa rolnego należącego do tzw. słupa, którego podpis został sfałszowany – informuje KWP w Łodzi.

Ustalono również, że zatrzymani mężczyźni w obawie przed nieprzyznaniem wsparcia finansowego za kolejny rok działalności Grupy wykazali fikcyjną sprzedaż prosiąt na  tzw. słupa, który w tym czasie nie prowadził żadnej hodowli trzody chlewnej.  Jak informuje KWP w Łodzi, w celu  formalnego wywiązania się z realizacji przedłożonego w Agencji biznes planu poświadczyli nieprawdę na okoliczność przeprowadzonych szkoleń zewnętrznych  wobec członków Grupy.

- Dodatkowo stworzyli fikcyjną dokumentację dotyczącą przekazania członkom  zakupionych z dotacji unijnych lamp energooszczędnych  podczas kiedy żadna nie trafiła do pomieszczeń służących hodowli trzody chlewnej – informuje KWP w Łodzi.

Po przedstawieniu zarzutów prokurator zastosował  wobec całej czwórki dozory policyjne. Podjęto także działania związane z zabezpieczeniem majątkowym na poczet grożących kar i roszczeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (10)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 dni temu | ocena +12 / -0

  sowa

  To im sie dobiorą do czterech liter.Wreszcie

 • 7 dni temu | ocena +3 / -1

  Kurzinho

  Zmasowana akcja? no po ch**u fest 4 osoby zatrzymane i ogromna ilość pieniędzy? Jak dużo naszych dzielnych stróży prawa brało udział w tej zmasowanej akcji? Tylu co waruje przed domem kurdupla 🦆? Czy do zatrzymania owych 4 groźnych przestępców potrzeba było dwa komisariaty mniej? Ale jak rząd robi w bambuko całe społeczeństwo i okrada z pieniędzy których i tak mamy mało to jest dobrze nie, chłopaki znaleźli sobie sposób jak odwrócić pałeczkę żeby teraz oni mogli wyruc**ć rząd ale ktoś życzliwy ich zakapował... jak to mówią Rolnicy (każdy orze jak może). A tyle milionów polskich złotych poszło jeszcze nie tak dawno do czyiś kieszeni za wybory które się nie odbyły i tym się nie chwalicie winnych nie ma... Płotki to umiecie złapać i się tym szczycić na prawo i lewo ale za tych co powinno im się do dupy dobrać to was nie ma typowe.

 • 8 dni temu | ocena +20 / -1

  Chsząszcz

  Czy to sebastian? Reprezentant?

 • 8 dni temu | ocena +2 / -0

  Artur

  Rzeczywiście ogromne pieniądze po 300000 na głowę. Nawet porządnego domu by nie kupili

 • 8 dni temu | ocena +2 / -0

  anon

  Ktoś wie w jakich miejscowościach działy się te zatrzymania?

 • 8 dni temu | ocena +3 / -13

  Teofil

  Każdy z administracji rządowej i publicznej kradnie, więc oni też a na obrońce powinni wynająć Romana G. On jest dobry w te klocki.

 • 8 dni temu | ocena +16 / -0

  sowa

  no to sie porobiło machloje i jeszcze raz machloje.

 • 8 dni temu | ocena +18 / -0

  tak pytam

  Co oni wszyscy zrobią jak nie będzie unijnych dotacji? A teraz100 albo 200 tysięcy i wszyscy spełniają warunki. Żyć nie umierać.

 • 9 dni temu | ocena +24 / -0

  Tymm

  Drużbice i okolice hahaha

 • 9 dni temu | ocena +24 / -1

  miki police

  a obawa matactwa nie występuje? a areszt gdzie... a tylko priorytet to zajęcie mienia..? a odstraszenie innych samym dozorem jaki ma skutek psychologiczny panie prokurator.. psu w dupe z takim prawem.