Reklama

Reklama

Alkohol znanej marki wycofany ze sprzedaży. ''Może zagrażać zdrowiu''

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay/poglądowe

Alkohol znanej marki wycofany ze sprzedaży. ''Może zagrażać zdrowiu'' - Zdjęcie główne

foto pixabay/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Cała partia alkoholu Seagram's Gin została wycofana ze sprzedaży. Producent, czyli firma Wyborowa zdecydował się na taki krok po informacji od jednego z klientów, który w butelce znalazł fragmenty szkła. Przed spożywaniem tego produktu ostrzega też GIS.

Reklama

Kilka dni temu firma Wyborowa SA. wydała oświadczenie w sprawie alkoholu Seagram's Gin. Informując tym samym, że w związku z incydentem, do którego miało dojść w jednym z zakładów produkcyjnych w Zielonej Górze, zarząd zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii ginu.

- Działania prowadzące do zablokowania całej partii produktu mają charakter prewencyjny, ponieważ istnieje pewne ryzyko, że pojedyncze sztuki produktu (maksymalnie kilkanaście butelek z wycofanej ponad dwudziestotysięcznej partii) mogą zawierać fragmenty szkła, a spożycie produktu z jego zawartością może zagrażać zdrowiu - czytamy w oświadczeniu.

Firma wskazuje też, że przeprowadzono wewnętrzną analizę, która wykazała, że narażonych na uszkodzenie zostało maksymalnie kilkanaście butelek o pojemności 0,7 l. Chodzi konkretnie o partię o numerze produkcyjnym 21001137 - możecie go znaleźć na tylnej etykiecie butelki. 

Producent zaznacza też, że o konieczności natychmiastowego wstrzymania sprzedaży poinformowano zarówno dystrybutorów, jak i odpowiednie instytucje. Sprawę monitorują organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy