Reklama

Reklama

Wstydliwy problem w Bełchatowie. "Widzimy postęp, ale mamy jeszcze dużo do zrobienia"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta w Bełchatowie

Wstydliwy problem w Bełchatowie. "Widzimy postęp, ale mamy jeszcze dużo do zrobienia" - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta w Bełchatowie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wielu bełchatowian wciąż nie sprząta po swoich czworonogach, a psie odchody zalegają na trawnikach przed blokami. Na problem po raz kolejny zwrócił uwagę komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

Reklama

Strażnicy miejscy rozpoczęli coroczną akcję „Pokaż klasę! Posprzątaj po swoim psie”, podczas której edukują młodych ludzi i informują o tym, że należy sprzątać odchody po swoich pupilach. Według przepisów ustawy o utrzymaniu czystości, każda osoba wyprowadzająca czworonoga na spacer, zobowiązana jest do uprzątnięcia zanieczyszczeń, jakie po sobie pozostawi zwierzak. Niestety, pomimo kolejnych akcji informacyjnych i edukacyjnych, wciąż wielu właścicieli psów w Bełchatowie nie sprząta odchodów, które zalegają na osiedlowych trawnikach.

Strażnicy miejscy o opiece nad zwierzętami i sprzątaniu po nich opowiadali podczas wizyty w Szkole Podstawowej nr 4. Na problem uwagę zwrócił komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie – Piotr Barasiński.

- Jest to ważna sprawa. Po kilku latach naszych akcji widzimy postęp, jest coraz lepiej na terenie miasta, ale mamy jeszcze dużo do zrobienia. Dlatego apelujemy do wszystkich, którzy mają psy i spacerują ze swoimi czworonogami w mieście: zwracajmy na siebie uwagę, przypominajmy sobie o obowiązku sprzątania. W ten sposób dbamy o zwierzęta i własne zdrowie, ale także o środowisko. Bądźmy odpowiedzialni i uczmy się tej odpowiedzialności od dzieci – powiedział Piotr Barasiński.

Obecnie na terenie miasta przy terenach zielonych zamontowanych jest ponad 80 koszy na psie odchody. Magistrat informuje, że jeśli takiego kosza nie ma w okolicy, to warto taką sytuację zgłosić do urzędu, który dostawi potrzebne pojemniki. Woreczek z odchodami można wyrzucić również do kosza na zmieszane odpady komunalne.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy