Reklama

Reklama

Wójtowie, prezydent i starosta dyskutowali jak podzielić pieniądze. Co ustalono?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Wójtowie, prezydent i starosta dyskutowali jak podzielić pieniądze. Co ustalono?  - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Odbyło się spotkanie szefów samorządów z terenu powiatu bełchatowskiego. Dyskutowano nad podziałem pieniędzy, jakie trafią do gminy Bełchatów, po dokonanej zmianie granic gminy Kleszczów.

Reklama

Do spotkania samorządowców m.in. wójtów gmin, prezydenta Bełchatowa i starosty bełchatowskiego, doszło w urzędzie gminy Bełchatów. Obecna była również posłanka Małgorzata Janowska, która był jedną z inicjatorek zmiany granic Kleszczowa, która stała się faktem po decyzji Rady Ministrów pod koniec grudnia ubiegłego roku. W efekcie od 1 stycznia w granice gminy Bełchatów został włączony obszar, na którym położona jest stara część bełchatowskiej elektrowni. Na skutek zmian, do budżetu gminy Bełchatów wpłynie co najmniej 60 mln zł.

Gmina Bełchatów ogromnym zastrzykiem gotówki chce się jednak podzielić z sąsiadami, dlatego padł pomysł powstania Funduszu Wsparcia Lokalnego oraz Funduszu Dróg Powiatowych. Podczas spotkania z szefami pozostałych samorządów zaproponowano jak pieniądze zostaną podzielone.

Wstępne propozycje przedstawili wójt i skarbnik gminy Bełchatów oraz posłanka Janowska. Ogólna pula pomocowa oscylować będzie wokół 20 mln zł, przy czym 4 mln zł z tej sumy będą dedykowane na Fundusz Dróg Powiatowych.

- Chcemy, żeby zasady funkcjonowania Funduszu Wsparcia Lokalnego były optymalnie dostosowane do potrzeb samorządów, ale jednocześnie pamiętajmy o tym, że muszą być zgodne z ustawą o finansach publicznych – Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów.

Jak zapewnia gmina Bełchatów, algorytm podziału środków zostanie opracowany w ciągu najbliższych tygodni.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy