Reklama

Wielkie ognisko na Czaplinieckiej, a w nim śmieci i odpady

Opublikowano:
Autor:

Wielkie ognisko na Czaplinieckiej, a w nim śmieci i odpady  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Strażnicy interweniowali na jednej z posesji przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie. Chodziło o rozpalone przez właściciela terenu ognisko, w którym płonęły śmieci i odpady. Ognisko kazano zgasić, a śmieci posegregować i wyrzucić w odpowiedni sposób.

Podczas popołudniowego patrolu, strażnicy miejscy zwrócili uwagę na mocne zadymienie na jednej z posesji przy ul. Czaplinieckiej. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że dym unosi się z ogromnego ogniska, w którym płonęły śmieci i odpady.

- Właścicielowi, a zarazem sprawcy tego wykroczenia nakazano ugaszenie ognia, a także posegregowanie oraz pozbycie się ww. Rzeczy. Ostrzegamy, że : art. 191 ustawy o odpadach "Kto, wbrew przepisowi art. 155, termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów podlega karze aresztu albo grzywny." Przypominamy, że wszystkie nie mieszcząca się odpady, można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (ul. Przemysłowa) lub zakupić specjalne worki w EKO-Regionie – informują strażnicy miejscy.

Jak widać, świadomość tego jak ważna jest odpowiednia segregacja i utylizacja odpadów wciąż jest zbyt niska. Zwiększają ją strażnicy miejscy, którzy poza upomnieniami mogą też wystawić całkiem spore mandaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE