Reklama

Wielka dezynfekcja w Bełchatowie. Na ulicach pojawią się pracownicy w kombinezonach

Opublikowano:
Autor:

Wielka dezynfekcja w Bełchatowie. Na ulicach pojawią się pracownicy w kombinezonach - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat podejmuje kolejne kroki, aby ograniczyć epidemię koronawirusa. W najbliższą niedzielę na ulice Bełchatowa wyjdą wyposażeni w sprzęt ochronny pracownicy, którzy zdezynfekują kilkadziesiąt wiat przystankowych, ławek, barierek czy publicznych toalet. Miasto apeluje do mieszkańców, aby w poniedziałek nie korzystali z miejsc siedzących na przystankach.

Szerząca się w Polsce i na świecie pandemia SARS-CoV-2, wywołuje niepokój wśród dużej części mieszkańców. W celu ochrony zdrowia bełchatowian, miasto podejmuje kroki, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby.

W niedzielę, specjalne ekipy będą pracować w kilkudziesięciu punktach w mieście.

- Dezynfekowany będzie węzeł przesiadkowy przy ul. Czaplnieckiej oraz toaleta publiczna znajdująca się na pl. Narutowicza. Do tego dochodzi 70 wiat przystankowych, a w ich obrębie ławki, poręcze czy kosze. Specjalnym płynem wirusobójczym czyszczone będą także punkty wymiany książek, czyli wszystkie „Literki B” - informuje magistrat.

Pracowników w ochronnych kombinezonach i uzbrojonych w sprzęt do dezynfekcji znajdziemy więc zarówno w centrum, jak i na miejskich osiedlach. Akcja będzie przeprowadzona w niedzielę 5 kwietnia - również w godzinach nocnych z niedzieli na poniedziałek.

- Dezynfekcję newralgicznych punktów w naszym mieście zaplanowano tak, by nie kolidowała ona z codziennymi sprawami mieszkańców. Niedziela to dzień wolny, zatem i natężenie ruchu w mieście jest najmniejsze – mówi wiceprezydent miasta Dariusz Matyśkiewicz. – Mieszkańców prosimy jednocześnie o to, by w poniedziałek, 6 kwietnia, starali się nie korzystać z miejsc siedzących na przystankach. Pamiętajmy też o przestrzeganiu wszystkich rozporządzeń rządu i stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE