Reklama

Wielka bijatyka pseudokibiców na Binkowie. W ruch poszły pięści, przerażeni mieszkańcy zaalarmowali policję

Opublikowano:
Autor:

Wielka bijatyka pseudokibiców na Binkowie. W ruch poszły pięści, przerażeni mieszkańcy zaalarmowali policję - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sumie ośmiu mężczyzn zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy bełchatowskiej komendy, w związku z bijatyką, która miała miejsce na obrzeżach osiedla Binków. Z ustaleń policji wynika, że starły się ze sobą dwie grupy pseudokibiców. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 21 do 33 lat – część z nich usłyszała już zarzuty.

Sytuacja miała miejsce 30 maja – około godziny 10:20, na policyjną dyżurkę trafiła informacja o bijatyce, w której udział brało kilkunastu mężczyzn. Na miejsce natychmiast udały się patrole policji, nikogo tam jednak nie było – mundurowi zaczęli więc patrolować okoliczne tereny. Już chwilę później funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyzn, stojących przy zaparkowanych samochodach osobowych – ci jednak widząc radiowóz uciekli, zostawiając pootwierane auta.

- Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili porzucone pojazdy. Wykonane na miejscu czynności procesowe, oględziny miejsca zdarzenia oraz samochodów potwierdziły podejrzenie, że zdarzenie miało tło porachunków pomiędzy pseudokibicami – informuje Iwona Kaszewska, oficer prasowa KPP Bełchatów.

Policjanci rozpoczęli rozpoznanie, docierali do świadków zdarzenia ustalając jego przebieg i typując osoby, które mogły brać udział w bójce. Działania funkcjonariuszy przyniosły efekt – 30 i 31 maja udało się zatrzymać 8 mężczyzn w wieku od 21 do 33 lat. Piątka z nich usłyszała już zarzuty udziału w bójce. Dwóm mężczyznom postawiono zarzuty w związku z przestępstwem narkotykowym. 21-latek za posiadanie ponad 5 gram marihuany, 22-latek z kolei, za uprawę konopi indyjskich. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE