Reklama

Wicestarosta Jacek B. stanął przed sądem. O co prokurator oskarża samorządowca z Bełchatowa?

Opublikowano:
Autor:

Wicestarosta Jacek B. stanął przed sądem. O co prokurator oskarża samorządowca z Bełchatowa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Sądzie Rejonowym w Bełchatowie ruszył proces przeciwko samorządowcowi Jackowi B., który w maju tego roku został oskarżony o składnie fałszywych oświadczeń majątkowych. W trakcie pierwszej rozprawy, sąd wysłuchał aktu oskarżenia oraz wyjaśnień wicestarosty bełchatowskiego, a następnie zadecydował o przerwaniu rozprawy, w celu uzupełnienia materiału dowodowego.

O zarzutach wobec wicestarosty, Jacka B. głośno zrobiło się na początku czerwca tego roku. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Radomsku, która zarzuca mu składanie nierzetelnych oświadczeń majątkowych, a sprawa dotyczy zysków ze sprzedaży trzody chlewnej.

W sumie, wicestarosta usłyszał 5 zarzutów, dotyczących składanych przez niego w latach 2015 – 2019 oświadczeń majątkowych. Śledczy nie informują jakie kwoty mogły zostać zatajone w oświadczeniach, podkreślają jednak, że mówimy tu o sumach wyższych niż kilkaset złotych. Za taki czyn grozi kara nawet od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zapytany wówczas o sprawę Jacek B. twierdził, że nie czuje się winny.

- Nie czuję się winny i czekam na rozstrzygnięcie sądu. Wszystkie składniki, które wchodzą w skład gospodarstwa rolnego podałem, teraz niech sprawę rozstrzygnie sędzia - mówił w czerwcu wicestarosta Jacek B.

Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Pytamy Jacka B. o ''świński interes''... Na początku ubiegłego tygodnia, w Sądzie Rejonowym w Bełchatowie odbyła się pierwsza rozprawa, podczas której sąd wysłuchał aktu oskarżenia, a także wyjaśnień wicestarosty. Prokuratura Rejonowa w Radomsku poinformowała, że zapadła decyzja o przerwaniu rozprawy w celu uzupełnienia materiału dowodowego. Jacek B. na ławę oskarżonych ma wrócić na przełomie września i października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE