Reklama

Reklama

Wicestarosta Bakalarczyk zastąpi Dorotę Pędziwiatr. Został wybrany jednogłośnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dorota Pędziwiatr nie może już zasiadać w Powiatowej Radzie Rynku Pracy. Jest to związane z aktualną interpretacją przepisów. Podczas spotkania, które odbyło się na początku tygodnia, na jej miejsce jednogłośnie wybrano wicestarostę, Jacka Bakalarczyka.

Reklama

W poniedziałek, 6 lutego, w Powiatowym Urzędzie Pracy odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Bełchatowie. Podczas spotkania rozpoczynającego czteroletnią kadencję zaszły istotne zmiany.

Do tej pory funkcję przewodniczącej pełniła Dorota Pędziwiatr, jednak w tej kadencji nie może już zasiadać w radzie. Jak przekazuje starostwo, jest to spowodowane aktualną interpretacją zapisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

 

 

Na jej miejsce jednogłośnie wybrany został wicestarosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk. Podczas posiedzenia zadecydowano również, kto zajmie stanowisko wiceprzewodniczącego. Tę funkcję pełnić będzie Marek Górecki, reprezentujący Fundację Rozwoju Gminy Zelów. Tutaj również wybór był jednogłośny.

Oprócz nich członkami rady są również:

  • Dariusz Matyśkiewicz, reprezentujący Radę Miasta w Bełchatowie
  • Małgorzata Filipek, reprezentująca Radę Gminy Bełchatów
  • Agata Zakrzewska, reprezentująca Cech Rzemiosł Różnych
  • Anna Łastowska, reprezentująca Regionalny Związek Pracodawców Prywatnych Ziemi Łódzkiej zrzeszony w Konfederacji LEWIATAN
  • Andrzej Niewieczerzał, reprezentujący Fundację „Przekraczać granice”
  • Jarosław Śmigielski, reprezentujący Radę OPZZ Województwa Łódzkiego
  • Piotr Kociołek, reprezentujący Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego
  • Dariusz Sujka, reprezentujący zarząd Regionu Piotrkowskiego NSZZ „Solidarność”
  • Janusz Krak, reprezentujący zarząd Województwa Łódzkiego Forum Związków Zawodowych
 

Powiatowa Rada Rynku Pracy w Bełchatowie jest organem opiniodawczo-doradczym starosty w sprawach polityki rynku pracy. Podczas poniedziałkowego posiedzenia członkowie PRRP w Bełchatowie zapoznali się również z wykazem pracodawców i osób, z którymi w ubiegłym roku zawarto umowy na aktywizację bezrobotnych i z bieżącą informacją o stanie bezrobocia na koniec stycznia tego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy