Reklama

Reklama

We wrześniu rozpoczną się szczepienia w szkołach. W Bełchatowie klasowe wyjścia do przychodni?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

We wrześniu rozpoczną się szczepienia w szkołach. W Bełchatowie klasowe wyjścia do przychodni?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, a w szkołach przygotowują się do szczepień uczniów. Dyrektorzy otrzymali już wytyczne. Jak będzie to wyglądało w bełchatowskich szkołach?

Reklama

Już 1 września uczniowie w całej Polsce wrócą w szkolne mury. W pierwszych tygodniach września, oprócz nauki, dzieci i młodzież wracających do szkół czeka też… kampania informacyjna na temat szczepień. Dyrektorzy szkół otrzymali już jasne wytyczne w tej sprawie od ministerstwa. Będą specjalne ankiety i deklaracje. O to, jak pierwszy miesiąc szkoły będzie wyglądał w bełchatowskich szkołach, pytali radni podczas sesji Rady Miejskiej w Bełchatowie.

- Dyrektorzy mają przeprowadzić kampanię informacyjną i zbierać wstępne deklaracje rodziców, dotyczące zgody na szczepienia przeciw COVID-19 – powiedziała Elwira Antońska, dyrektor wydziału oświaty w bełchatowskim magistracie.

Jak podkreśliła, dalsze działania będą uzależnione od liczby zgłoszeń i zapotrzebowania na szczepionki wśród uczniów. Zaznaczyła, że wytyczne ministerstwa wskazują na możliwość przeprowadzenia szczepień w zakładach opieki zdrowotnej lub w szkole.

- W przypadku Bełchatowa bliskość przychodni czy szpitala, a także liczba punktów szczepień spowodują, że szczepienia będą przeprowadzane w tych jednostkach – powiedziała Elwira Antońska. - W dniu szczepienia rodzice powinni wypełnić ankietę, która jest dowodem zgody na zaszczepienie dziecka – dodała.

Deklaracje w sprawie szczepień będą mogli składać również pracownicy szkół i przedszkoli, jeśli podejmą decyzję o szczepieniu. Według danych magistratu na koniec czerwca, w miejskich szkołach było zaszczepionych 54,5 proc. nauczycieli, 51,1 proc. pracowników administracji oraz 17 proc. pracowników obsługi.  Zobacz też: waskularyzacja

Szczepienia będą obejmowały dzieci w wieku 12-17 lat. Rodzice będą musieli wypełnić i podpisać kwestionariusz i deklaracje przed szczepieniem w przypadku dzieci w wieku 12-15 lat. Natomiast w przypadku 16 i 17-latków kwestionariusze mogą wypełnić sami szczepieni, ale muszą być one podpisane przez rodzica.

Adam Niedzielski, Minister Zdrowia podczas jednej z ostatnich konferencji nakreślił, jak będą wyglądały szczepienia przeciw COVID-19 w szkołach.

- Zdecydowaliśmy, że standardem przy szczepieniu dzieci będzie obecność lekarza – powiedział Adam Niedzielski. - Każde z dzieci będzie kwalifikowane przez lekarza – dodał.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy