Reklama

Reklama

Ważna zmiana w sprawie pomocy uchodźcom. Urząd apeluje też o kolejne dary

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważna zmiana w sprawie pomocy uchodźcom. Urząd apeluje też o kolejne dary - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od poniedziałku, 21 marca, zamknięte zostały dwa punkty zbiórki darów dla uchodźców w SP nr 5 w Grocholicach oraz Gwarku. Pomoc dla osób z Ukrainy będzie można przynosić tylko do budynku urzędu miasta przy ulicy Kościuszki.

Reklama

Z każdym kolejnym dniem przybywa uchodźców z Ukrainy w Bełchatowie. Według szacunków magistratu obecnie w naszym mieście schronienie znalazło już ponad pół tysiąca osób zza wschodniej granicy. Są to głównie matki z dziećmi. Wielu mieszkańców udzieliło schronienia uchodźcom, przyjmując ich pod własny dach. Stara się pomagać również Miejski Ośrodek Pomocy Społeczna. Pomoc rzeczowa, w tym również żywność, udzielana jest dzięki darom, które mieszkańcy dostarczali do specjalnie wyznaczonych punktów.

Jak informuje bełchatowski magistrat, od poniedziałku (21 marca) nastąpiła zmiana w organizacji zbiórek i przyjmowaniu darów. Teraz będzie można dostarczać potrzebne rzeczy tylko do urzędu miasta przy ulicy Kościuszki.

- Dotychczas otwarte były trzy punkty, w których mieszkańcy zostawiali to, czym chcieli się podzielić.  Dwa z nich w szkole w Grocholicach oraz w Gwarku od poniedziałku będą nieczynne. Nadal będzie można dary zostawiać w Urzędzie Miasta przy Kościuszki 1 – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. - Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, wolontariuszom z PCK i naszym harcerzom, którzy nieustannie nas wspierają – dodaje.

Magistrat jednocześnie zwrócił się z apelem do mieszkańców o nowe dary, ponieważ powstaje kolejne miejsce z noclegami dla uchodźców z Ukrainy. Potrzebne są m.in. kołdry, koce, pościele, poduszki i prześcieradła, a także artykuły szkolne m.in. zeszyty, kredki, długopisy, buty na zmianę.

Dary można przynosić do magazynu w budynku B urzędu miasta (ul. Kościuszki 1), który czynny jest w godz. 7:30-15:30 w poniedziałki, środy, czwartki, w godz. 8:00-18:00 we wtorki oraz 7:30-13:30 w piątki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy