Reklama

Reklama

Ważna droga w Bełchatowie powstaje w ekspresowym tempie. Będzie gotowa wiele miesięcy przed czasem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ważna droga w Bełchatowie powstaje w ekspresowym tempie. Będzie gotowa wiele miesięcy przed czasem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że budowa łącznika pomiędzy ulicami Kopeckiego i Okrzei skończy się znacznie przed czasem. O stan inwestycji, która ma znacząco odkorkować tę część miasta, radni pytali wiceprezydenta Bełchatowa podczas ostatniej sesji rady miejskiej.

Reklama

W ekspresowym tempie przebiegają prace na łączniku, który już niebawem połączy ze sobą ulice Kopeckiego i Okrzei. Inwestycja, która według umowy miała zakończyć się we wrześniu 2023 roku, najprawdopodobniej zostanie zrealizowana… jeszcze w tym roku, czyli wiele miesięcy przed planowanym terminem. Prace na placu budowy są już na bardzo zaawansowanym etapie. Zakończyła się już przebudowa skrzyżowania z ulicą Okrzei, powstał też most nad Rakówką, gotowy jest też już znaczny fragment drogi od strony targowiska. W ostatnich dniach na placu budowy panuje duży ruch, roboty trwają głównie od strony osiedla Okrzei.

O inwestycję podczas ostatniej sesji rady miasta pytali miejscy radni. Arkadiusz Rożniatowski z Koalicji Obywatelskiej przyznał, że wcześniej od mieszkańców miał sygnały o… wolnym tempie prac. Władze miasta przekonywały radnego, że jest zgoła inaczej.

- Prace posuwają się bardzo szybko i droga będzie gotowa. Na tę chwilę nie mamy żadnych informacji, aby inwestycja była zagrożona w tym roku. Firma ma się z tym wyrobić. Mamy świadomość tego, że dziś każdy następny miesiąc może przynieść różne niespodzianki dotyczące m.in. cen paliw czy materiałów. Wierzę w to, że będzie to znacznie szybciej. Nie ma zagrożenia, aby nie zakończyć drogi do listopada czy początku grudnia – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Przypomnijmy, że budowa łącznika pomiędzy Kopeckiego i Okrzei rozpoczęła się w listopadzie ub. roku. Nowa droga, której bieg wyznaczono obok Bełchatowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz boisk i placu zabaw, ma znacząco odciążyć ruch samochodowy w tej części miasta. Łatwiej będzie dojechać z Dolnośląskiego w kierunku Okrzei czy Słonecznego. Koszt inwestycji to 5,7 mln zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy