Reklama

Wandale rozrabiali przed blokiem. Bełchatowianin zareagował i ruszył w ich stronę

Opublikowano:
Autor:

Wandale rozrabiali przed blokiem. Bełchatowianin zareagował i ruszył w ich stronę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policja chwali mieszkańca Bełchatowa, który zareagował na dewastację w jednym z bloków w pobliżu ul. 1 Maja. Wandal rozbił klosz oświetleniowy. Będący w pobliżu przechodzień zatrzymał 31-latka i wezwał patrol straży miejskiej. Na miejscu pojawiła się też policja.

Jak informuje bełchatowska policja, do zdarzenia doszło 20 lutego, tuż przed godz. 19. Mieszkaniec Bełchatowa spacerując chodnikiem wzdłuż ulicy 1 Maja zauważył grupę głośno zachowujących się mężczyzn. Jeden z nich nagle uderzył pięścią w klosz oświetleniowy, który zamontowany był przy wejściu do bloku. Lampa potłukła się. Świadek tego zdarzenia długo nie czekał i ruszył w kierunku rozrabiających mężczyzn.

- Bełchatowianin natychmiast zareagował. Ujął wandala i zadzwonił po patrol straży miejskiej. Na miejsce przyjechali też policjanci – informuje bełchatowska policja.

Sprawca uszkodzenia mienia, 31-leni mężczyzna, odpowie za swój czyn przed sądem.

- To kolejny przypadek, kiedy mieszkańcy naszego regionu wyraźnie sprzeciwiają się takim nieodpowiedzialnym zachowaniom i co ważne reagują. Oczywiście nie zawsze trzeba samemu ujmować osoby podejrzanie się zachowujące. Ważne jest, by o swoich przypuszczeniach powiadamiać policję i nie pozwalać na łamanie prawa – mówi Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. - Mieszkańcom naszego powiatu już dziś serdecznie dziękujemy za reakcję na zagrożenia stwarzane przez nietrzeźwych i godną naśladowania postawę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE