Reklama

Reklama

Wakacje w pełni, ale niektórzy nauczyciele laby nie mają

Opublikowano: wt, 9 lip 2019 08:30
Autor:

Wakacje w pełni, ale niektórzy nauczyciele laby nie mają - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczący w bełchatowskich szkołach i przedszkolach podnoszą swoje kwalifikacje. Po 2 latach i 9 miesiącach stażu zawodowego 14 pedagogów złożyło wniosek o przystąpienie do egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego. Egzaminy zawodowe odbywać się będą w drugiej połowie lipca.

Reklama

Tradycyjnie koniec roku szkolnego i początek wakacji to czas, kiedy nauczyciele domykają sprawy związane z awansem zawodowym. W tym roku o stopień nauczyciela mianowanego stara się 14 pedagogów pracujących w miejskich szkołach i przedszkolach. Wśród nich są m.in. nauczyciele wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy, a także historycy, angliści i wuefiści.

Wszyscy oni musieli najpierw odbyć staż zawodowy w placówkach, w których pracują. Zgodnie z ustawą „Prawo oświatowe” trwa on 2 lata i 9 miesięcy. W tym czasie nauczyciele realizowali przygotowany wcześniej plan rozwoju zawodowego. Pod okiem opiekuna stażu pogłębiali wiedzę, zdobywali nowe umiejętności i doświadczenie.

- Podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest bardzo ważne w każdej pracy, a w prowadzeniu zajęć z dziećmi ma to szczególne znaczenie. Rozwój zawodowy to nic innego jak odpowiedź na nowe metody i techniki wspomagające indywidualny rozwój uczniów, nabieranie umiejętności w radzeniu sobie z wyzwaniami współczesności – mówi wiceprezydent Łukasz Politański i dodaje, że nauczyciele w naszych szkołach i przedszkolach przykładają dużą wagę do dokształcania się.

W lipcu nauczyciele ubiegający się o awans zawodowy przystąpią do egzaminu, podczas którego po pierwsze przedstawią swój dorobek za okres stażu oraz omówią przykłady podejmowanych działań, a po drugie odpowiadać będą na pytania ekspertów i komisji. Ostatni z egzaminów zaplanowano na 25 lipca.

W bełchatowskich placówkach oświatowych przeważają nauczyciele dyplomowani i mianowani – w szkołach jest ich 81 proc., w przedszkolach – 64 proc. W roku szkolnym 2018/2019 pracowało w nich łącznie 518 nauczycieli dyplomowanych, 120 – mianowanych, 128 – kontraktowych i 52 – stażystów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Ciekawy

  A jak tam w sex trójce ? Agnieszka kiedy wraca?

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Protestujący

  A reszta co robi? Wypłaty za lipiec już dostali, za sierpień również dostaną...

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Sowa

  A studia 5 letnie nie wystarcza ? Why?

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Magazynier

   A w ktorym zawodzie nie ma uprawnień mimo skończonych studiów. Wszystkie techniczne zawody mimo skonczonych 5 lat studiow wymagają zdania stosow uprawnien czesto odnawianych co kilka lat.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Uczen

  Tj chore tyle lat studiów i co jeszcze za malo za tak niska wypłatę kpina