Reklama

W radiowozie, jak w markecie - zapłacisz kartą

Opublikowano:
Autor:

W radiowozie, jak w markecie - zapłacisz kartą - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od jutra w całym kraju za mandat będzie można zapłacić kartą płatniczą lub Blikiem. Policjanci drogówki w całym kraju zostali wyposażeni w dwa tysiące terminali płatniczych, dzięki czemu możliwa będzie bezgotówkowa transakcja przysłowiowym "plastikiem". Urządzenia mają również bełchatowscy mundurowi i na dniach wejdą one do użytku w naszym regionie.

Takie rozwiąznie to efekt wprowadzonego we wrześniu ubiegłego roku rozporządzenia Rady Ministrów. Wcześniej nie było takiej możliwości prawnej, a za mandat trzeba było płacić przelewem lub wpłatą gotówkową.

Jako pierwsza z tego rozwiązania korzystała drogówka z Opola, w tamtejszych radiowozach terminale stały się standardowym wyposażeniem już na początku stycznia. Od jutra rozwiązanie będzie dostępne w całym kraju.

- Nasza komenda dysponuje pięcioma terminalami. To nowoczesne rozwiązanie, choć chcielibyśmy by było wykorzystywane jak najrzadziej, to z pewnością ułatwi życie, zwłaszcza obcokrajowcom lub osobom, które na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę - mówi Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie i dodaje: - Przypominamy jednocześnie, że oprócz nowej formy uiszczenia mandatu karnego, ukarani nadal do dyspozycji mają możliwość opłacenia mandatu w tradycyjny sposób: przelewem lub wpłatą gotówkową na poczcie na konto wskazanego Urzędu Skarbowego.

Warto dodać, że w przypadku płatności kartą nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za przelew. Pamiętajmy jednak, że transakcji może dokonać tylko i wyłącznie ukarany kierowca, który jest właścicielem karty, nie może tego zrobić np. współpasażer ukaranego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE