Reklama

W Ministerstwie Środowiska wszczęto postępowanie o wydanie koncesji dla Złoczewa!

Opublikowano:
Autor:

W Ministerstwie Środowiska wszczęto postępowanie o wydanie koncesji dla Złoczewa! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Ministerstwie Środowiska wszczęto postępowanie o wydanie koncesji na wydobycie węgla ze złoża Złoczew. To efekt wniosku spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Taką informację możemy przeczytać w opublikowanym dziś obwieszczeniu ministra środowiska. Dokument sygnowany jest datą 26 kwietnia.

- Zawiadamiam, że na wniosek PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. zostało wszczęte postępowanie w sprawie udzielenia koncesji na wydobycie węgla brunatnego ze złoża „Złoczew”, położonym na terenie gminy miejskiej i wiejskiej Złoczew, gminy Burzenin, pow. sieradzki, gminy Ostrówek, pow. wieluński oraz gminy Lututów, pow. wieruszowski, woj. łódzkie - czytamy w obwieszczeniu ministra środowiska z dnia 26 kwietnia.

Prace nad uzyskaniem koncesji trwają już praktycznie kilkanaście lat, rozpoczęły się w 2008 roku. Na przestrzeni tego czasu w ramach badania złoczewskiego złoża wykonano szereg opracowań i przygotowano tony dokumentacji. Zasoby bilansowe węgla w złożu Złoczew szacowane są na 611 mln ton.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE