Reklama

Reklama

W której miejscowości gminy Bełchatów przybyło najwięcej mieszkańców? Urząd podał dane

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W której miejscowości gminy Bełchatów przybyło najwięcej mieszkańców? Urząd podał dane - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów podała statystyki dotyczące liczby ludności. Wiadomo, które z miejscowości rozrastają się, a gdzie mieszkańców ubywa. Gdzie w okolicy najchętniej się osiedlamy?

Reklama

Według urzędowych statystyk liczba mieszkańców w gminie Bełchatów w 2022 roku zwiększyła się o 349 osób. Na koniec ubiegłego roku w gminie mieszkało już 12 325 osób. Przyrost jest coraz wyższy, bo jak podaje gmina w 2021 r. wyniósł on 219 zameldowanych.

Jak podkreśla gmina, wzrost liczby mieszkańców to przede wszystkim skutek wciąż rosnącego salda migracji. W gminie Bełchatów zameldowało się na stało 703 mieszkańców przy 362 wymeldowanych osobach. Nie jest tajemnicą, że do małych miejscowości na obrzeżach miasta wyprowadza się coraz więcej mieszkańców Bełchatowa, którzy kupują działki i budują domy. To również jedna z przyczyn ciągłego spadku liczby mieszkańców w samym mieście, choć warto podkreślić, że niejedyna. Według najnowszych danych na koniec ub. roku w Bełchatowie zameldowanych było 53 054 mieszkańców.  Oznacza to, że w ciągu dwunastu miesięcy miastu ubyło prawie 1000 osób. Na koniec 2021 r. statystyki wskazywały 54 026 osób.

Które więc miejscowości cieszą się największą popularnością i gdzie przybyło najwięcej mieszkańców? Ze statystyk wynika, że są to Zawady, gdzie liczba zameldowanych osób wzrosła o 33. Kolejne na liście były Nowy Świat (23 mieszkańców), Adamów (22), Zdzieszulice Górne i Janów (20), Dobrzelów (18), Kałduny i Ławy (16), Ludwików (15), Dobiecin Kolonia (14). Z kolei w ujęciu procentowym najbardziej wzrosła liczebność Dobiecina Kolonii (22 proc.).

A gdzie mieszkańców ubyło? Na liście znalazły się takie miejscowości jak: Rząsawa i Anastazów (5 osób), Łękawa i Helenów (4), Borki (3) i Korczew (2). 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy