Reklama

Reklama

W koncernie PGE GiEK dojdzie do spotkania w sprawie GKS-u? Związkowcy napisali do prezesa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W koncernie PGE GiEK dojdzie do spotkania w sprawie GKS-u? Związkowcy napisali do prezesa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Związki zawodowe z bełchatowskiej kopalni reagują na ostatnie wydarzenia w GKS Bełchatów. Klub jest na skraju bankructwa i nie przystąpi do najbliższego meczu. Związkowcy chcą spotkania z prezesem koncernu PGE GiEK.

Reklama

Wielomilionowe zadłużenie spowodowało, że bełchatowski klub nie przystąpi do rundy rewanżowej 2. ligi. GKS Bełchatów, w środę (23 lutego), w oficjalnym komunikacie poinformował, że rada nadzorcza oraz większościowy akcjonariusz przeprowadzili weryfikację „stanu organizacyjno-finansowego”. Te wykazały, że zadłużenie spółki wynosi już 7 mln zł.

- Biorąc pod uwagę niezwykle krótki czas do rozpoczęcia rundy oraz na pozyskanie dodatkowego finansowania umożliwiającego regulowanie przyszłych zobowiązań Spółki, Zarząd nie ma możliwości zaciągania kolejnych zobowiązań w postaci m.in. kontraktów zawodników oraz zapewnienia przystąpienia do zaplanowanego na najbliższą sobotę ligowego meczu ze Śląskiem II Wrocław  - poinformował klub.

Spółka przekazała, że nie ma już dalszej możliwości rozłożenia w czasie zobowiązań m.in. wobec ZUS, Urzędu Skarbowego, pracowników czy kontrahentów, które trzeba spłacić w najbliższych miesiącach.  To niestety może oznaczać niechybny upadek klubu i bankructwo. Trener bełchatowskiego GKS napisał w mediach społecznościowych, że „można już gasić światło...”.

Katastrofalna sytuacja finansowa GKS-u poruszyła wielu kibiców górniczego klubu. Zainterweniować postanowiły również organizacje związkowe z kopalni Bełchatów, która przecież przez lata była sponsorem klubu. Związkowcy domagają się pilnego spotkania z zarządem PGE GiEK.

- Tematem spotkania jest uzyskanie szczegółowych informacji o sytuacji w Klubie i decyzjach w związku z nią podjętych. Górniczy Klub Sportowy Bełchatów, jest nieodzowną częścią społeczności Bełchatowa i jego historii, którego kolebką była Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów – napisali związkowcy.

Pod pismem do prezesa PGE GiEK podpisało się w sumie osiem organizacji związkowych: NSZZ „Solidarność”, ZZPRC w KWB Bełchatów, ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego, ZZ „Kadra”, „Sierpień 80”, MZZ „Odkrywka”, ZZ „Konto” oraz ZZ „F1”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy