Reklama

UWAGA! Włamywacze znów grasują na terenie powiatu bełchatowskiego

Opublikowano:
Autor:

UWAGA! Włamywacze znów grasują na terenie powiatu bełchatowskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ostatnim czasie na terenie powiatu bełchatowskiego doszło do trzech włamań do domów jednorodzinnych. Policjanci prowadzą dochodzenie i apelują o czujność.

Wygląda na to, że włamywacze znów grasują na terenie naszego powiatu. W ostatnich dniach tj. 3 i 10 stycznia doszło do włamań. Złodzieje działając pod ochroną mroku, pod nieobecność domowników, dostali się do domów poprzez wyważenie okna lub drzwi tarasowych znajdujących się z tyłu budynku. Łupem złodziei padły pieniądze i biżuteria.

- Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez włamywacza. Sprawcy dostają się do domów najczęściej przez wyważenie okna lub drzwi tarasowych. Łupem padają pieniądze i biżuteria. Do kradzieży dochodzi zazwyczaj pod nieobecność domowników, w godzinach popołudniowych i wieczornych - informuje KPP Bełchatów

Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, aby w przypadku zauważenia podejrzanych osób lub samochodów wokół domu dzwonić na numer 997. Każda informacja będzie sprawdzana!

- Zwracajmy uwagę, na osoby wypytujące o naszych sąsiadów, czy jest w domu, kiedy wróci. Sprawcy w ten sposób mogą dokonywać rozpoznania przestępczego. Pamiętajmy, że numer rejestracyjny pojazdu, rysopis osoby podejrzanie zachowującej się, każdy nawet drobny, lecz niepokojący szczegół może być niezwykle cenny nie tylko w przypadku ustalania sprawców kiedy już dojdzie do włamania, ale także w celu zapobieżenia takim zdarzeniom - informują bełchatowscy policjanci.

Pamiętaj !

 • zamykaj okna i drzwi zawsze kiedy wyjeżdżasz, nawet jeśli to tylko wyjazd na zakupy,
 • nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi, również tych do pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu;
 • zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących,
 • wychodząc z domu pamiętaj o załączeniu urządzeń alarmowych (jeżeli takie są),
 • nie trzymaj dużej gotówki w domu,
 • nie trzymaj w jednym miejscu biżuterii i pieniędzy, pomyśl o oryginalnej skrytce. Warto mieć dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, zegarki itp.) - w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania.
Pamiętaj, że ważne są dobre relacje z sąsiadami.

 • Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom i kradzieżom.
Poinformuj Policję gdy:

 • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,
 • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali,
 • zobaczysz nieznajomego, kręcącego się wokół domu sąsiada, albo próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,
 • zauważysz w swojej okolicy lu zaparkowany w rejonach posesji obcy pojazd, zapamiętaj numery rejestracyjne,
 • podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE