Reklama

Reklama

Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole - rusza akcja 'Znicz'

Opublikowano: pt, 27 paź 2017 11:24
Autor:

Uwaga kierowcy! Wzmożone kontrole - rusza akcja 'Znicz' - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rusza policyjna akcja „Znicz”. Już teraz można spodziewać się wzmożonego ruchu, nie tylko w rejonie nekropolii, ale i na drogach tranzytowych. Policja apeluje o szczególną ostrożność i... zapowiada wzmożone kontrole. Akcja „Znicz” potrwa od dziś, do 2 listopada.

Reklama

Ubiegłoroczne działania w ramach cyklicznej akcji mundurowych trwały sześć dni. W tym czasie funkcjonariusze na terenie województwa łódzkiego odnotowali 78 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby, a 108 zostało rannych. Niestety rokrocznie pojawia się też problem kierowców podróżujących na podwójnym gazie, w minionym roku było takich przypadków ponad sto trzydzieści.

Tegoroczne działania w ramach akcji „Znicz” nie będą odbiegać od poprzednich. Policjanci będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Znacząco zwiększy się ilość patroli. Policjanci przede wszystkim będą kierować ruchem drogowym, a także wskazywać na pobliskie parkingi.

Policjanci apelując o ostrożność przedstawiają kilka rad, które pozwolą w spokoju i zadumie spędzić ten szczególny czas. Aby nie stać się ofiarą traumatycznych wydarzeń należy:

 • na cmentarz zabrać ze sobą niezbędną ilość pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostawić w domu,
 • w środkach komunikacji publicznej wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć, natomiast pieniądze czy dokumenty najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp.
 • jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu,
 • torebkę należy trzymać zapięciem w stronę ciała,
 • wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić wartościowe rzeczy, dlatego zawsze trzymamy je blisko siebie, nie pozostawiamy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach,
 • kluczy od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami.
Rokrocznie policjanci apelują także, by jeśli to możliwe zrezygnować z podróżowania na cmentarze własnymi samochodami osobowymi i skorzystać z publicznego transportu. Jeśli jednak siadamy za kierownicą auta zastosujmy się do poniższych rad:

 • zadbajmy o własną widoczność (właściwe oświetlenie rowerów/motorowerów, odblaskowe elementy ubioru pieszych i rowerzystów)
 • sprawdźmy stan oświetlenia samochodów (lampy powinny być sprawne i czyste, zadbajmy o prawidłowe ustawienie świateł i komplet żarówek zapasowych)
 • pomagajmy sobie wzajemnie (widząc pojazd z niesprawnym oświetleniem – zasygnalizujmy to),
 • przygotujmy się na zmianę organizacji ruchu w rejonach cmentarzy,
 • wytypujmy miejsca parkingowe w rejonach odwiedzanych cmentarzy (miejsc do parkowania bezpośrednio przy cmentarzach na pewno zabraknie)
 • pozostawiajmy samochody w miejscach, gdzie nie zabraniają tego przepisy, nie powodując zagrożenia bezpieczeństwa i nie blokując ruchu innych użytkowników dróg,
 • zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,
 • używajmy pasów bezpieczeństwa, właściwych odstępów między pojazdami oraz patrzmy życzliwie na innych użytkowników dróg w każdych okolicznościach.
Policjanci apelują także o to, byśmy stosowali się do ich poleceń.

Kierowcy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton muszą pamiętać o tym, że w dniach: 31 października od godziny 18:00 do godziny 22:00 i 1 listopada od godziny 8:00 do godziny 22:00 obowiązuje zakaz ruchu takich pojazdów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.