Reklama

Uwaga kierowcy! Wiele policyjnych patroli na terenie miasta i powiatu. Trwa akcja "Kaskada"

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Wiele policyjnych patroli na terenie miasta i powiatu. Trwa akcja "Kaskada" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy, którzy mają zbyt „ciężką nogę”, muszą mieć się na baczności. Dziś, w piątek 31 lipca, na terenie Bełchatowa i powiatu od samego rana trwa policyjna akcja „Kaskada”. To ogólnopolska akcja, która ma na celu ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. Patrole policyjne sprawdzają przede wszystkim czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości na drodze.

Jak informuje bełchatowska policja, podczas akcji stosowany jest „kaskadowy pomiar prędkości”. Na czym on polega? Na krótkim odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, ustawianych jest kilka policyjnych patroli, które sprawdzają czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości.

Głównym celem działań jest ograniczenie liczby wypadków i kolizji na drogach. W trakcie kontroli policjanci sprawdzają m.in. czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Mandat można otrzymać też za niezgodne z przepisami korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Policjanci z drogówki będą też sprawdzać trzeźwość kierowców.

- Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców - od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych uczestników ruchu drogowego – informuje bełchatowska policja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE