Reklama

UWAGA kierowcy! Startuje policyjna akcja

Opublikowano:
Autor:

UWAGA kierowcy! Startuje policyjna akcja - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Długi weekend, związany ze Świętem Bożego Ciała rozpoczyna się już jutro. Możemy więc spodziewać się wzmożonego ruchu oraz większej niż zwykle ilości policyjnych patroli na drogach w całym województwie. Jak wskazują policjanci, w tym okresie nasila się ruch turystyczno – wypoczynkowy, zwiększa się więc ryzyko wypadków czy kolizji. Na drogach pojawia się też więcej pijanych kierowców.

W okresie od 10 do 14 czerwca, wzmożonych kontroli możemy spodziewać się zarówno na głównych, jak i lokalnych drogach w całym województwie łódzkim. Nie zabraknie oczywiście radiowozów wyposażonych w wideorejestratory.

- Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci winne być przewożone w specjalnych fotelikach – informuje KPP Bełchatów.

Funkcjonariusze przypominają też o wciąż obowiązujących ograniczeniach związanych z epidemią. Mundurowi będą zwracać uwagę na zachowanie dystansu społecznego, a także korzystanie z maseczek tam, gdzie ich noszenie nadal jest obowiązkowe – jak chociażby w sklepach i marketach.

Dodatkowo, 10 czerwca w godzinach 18:00 – 22:00 oraz 11 czerwca od 08:00 do 22:00 obowiązuje zakaz poruszania się samochodów ciężarowych, których łączna masa przekracza 12 ton. Nie dotyczy to jednak autobusów.

Policjanci apelują by zachować zdrowy rozsądek i rozwagę, a przede wszystkim nie wsiadać za kierownice "po kilku głębszych". W ubiegłym roku w województwie łódzkim, podczas długiego czerwcowego weekendu odnotowano 58 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby – 72 zostały ranne. Z ruchu wyeliminowano też 111 nietrzeźwych kierowców.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE