Reklama

Uwaga kierowcy! Dziś policyjna akcja. Mundurowi będą sprawdzać...

Opublikowano:
Autor:

Uwaga kierowcy! Dziś policyjna akcja. Mundurowi będą sprawdzać... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 23 października możemy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. Wszystko przez ogólnopolską akcję policji "Prędkość". Dodatkowe radiowozy i kontrole stacjonarne będą normą na drogach. Jeśli więc chcecie uniknąć mandatów, pamiętajcie o ograniczeniach prędkości.

Akcja ma charakter prewencyjny, a celem działań policjantów jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Zgodnie z aktualnymi statystykami, to prędkość jest przyczyną największej ilości wypadków śmiertelnych.

-Mimo tego, że główną przyczyną powstawania wypadków było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to najbardziej śmiercionośną przyczyną pozostaje, niezmiennie od lat, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2018 r. spowodowała śmierć 778 osób – informuje policja.

Funkcjonariusze informują, że w akcji wykorzystają radiowozy, zarówno oznakowane jak i nieoznakowane. Pojawią się tez patrole stacjonarne, których możemy spodziewać się w miejscach, gdzie występują zagrożenia w ruchu drogowym. Poza prędkością, mundurowi będą kontrolować też trzeźwość, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń od bezpiecznego przewożenia dzieci. Pamiętajcie by w tym dniu (i nie tylko!) zachować szczególną ostrożność na drodze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE