Reklama

Reklama

Urząd zachęca do składania wniosków o wsparcie finansowe. Jakie warunki trzeba spełnić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Urząd zachęca do składania wniosków o wsparcie finansowe. Jakie warunki trzeba spełnić? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd miasta w Bełchatowa zachęca uzdolnionych sportowców i artystów do złożenia wniosków o miejskie stypendia. Do kiedy należy złożyć potrzebne dokumenty?

Reklama

Magistrat rozpoczął nabór wniosków o miejskie stypendium artystyczne lub sportowe. Osoby, które starają się o wsparcie finansowe od miasta, muszą złożyć odpowiednie dokumenty, ale też spełnić kilka podstawowych warunków. Mieszkać w Bełchatowie, a w przypadku sportowców trenować jedną z dyscyplin ujętych w ministerialnym wykazie sportów (m.in. kolarstwo, piłkę nożną, pływanie czy taekwondo), mieć udokumentowany start w minionym roku w zawodach rangi mistrzowskiej, zająć czołowe miejsce w mistrzostwach.

Jeśli chodzi o artystów, bełchatowianie wnioskujący o stypendium muszą być laureatami ogólnopolskich lub międzynarodowych przeglądów i konkursów artystycznych. Jak podkreśla magistrat, stypendium przeznaczone jest też dla osób, które mają na swoim koncie szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej, ochrony dziedzictwa kultury lub upowszechniania kultury.

Do kiedy można złożyć wniosek?

Osoby starające się o stypendium artystyczne czas na złożenie wniosku mają do 10 października. Sportowcy mogą to zrobić do 15 października. Wzór formularza można pobrać z miejskiej strony.

Tak, jak w poprzednich latach, prezydent Bełchatowa przyzna także miejskie nagrody. O takie wyróżnienie mogą się ubiegać nie tylko sportowcy, ale też trenerzy i działacze sportowi.

- Gratyfikacją wyróżniani są szkoleniowcy, których wychowankowie zajęli medalowe miejsce na Mistrzostwach Polski, brali udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Uniwersjadzie, Paraolimpiadzie, Igrzyskach Olimpijskich albo zostali powołani do kadry narodowej – informuje urząd miasta.

Wniosek należy złożyć do 15 października.Szczegółowe informacje odnośnie miejskich stypendiów i nagród można uzyskać w Wydziale Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Bełchatowa  pod nr tel. 44 733 51 01 i 44 733 51 09.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy