Reklama

Reklama

Urząd zachęca do składania wniosków o pomoc finansową dla uczniów. Jakie warunki trzeba spełnić?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Urząd zachęca do składania wniosków o pomoc finansową dla uczniów. Jakie warunki trzeba spełnić? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uczniowie z terenu Bełchatowa mogą starać się o pomoc finansową na nadchodzący rok szkolny. Do magistratu od 1 września będzie można składać wnioski o stypendium szkolne lub zasiłek. Jakie kryteria trzeba spełnić?

Reklama

Pomoc finansowa ze strony miasta dla uczniów dotyczy osób, które są mieszkańcami Bełchatowa. Jak zaznacza magistrat, w tym przypadku nie ma znaczenia, czy dana osoba uczy się na terenie miasta czy też w innej miejscowości. Ze stypendium lub zasiłku szkolnego mogą skorzystać osoby kształcące się, jednak nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia.

Jak zaznacza miasto, o wsparcie finansowe podczas edukacji mogą ubiegać się również obywatele Ukrainy, którzy znajdują się na terenie Polski i przybyli do naszego kraju po 24 lutego.

Dla kogo stypendium szkolne?

Wniosek o stypendium szkolne może złożyć uczeń, który znajduje się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Stypendium szkolne przysługuje osobie pochodzącej z rodziny, w której miesięczna wysokość dochodu netto na osobę nie przekracza kwoty 600,00 zł.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023 będzie można składać w terminie  1-15 września w Urzędzie Miasta Bełchatowa, (Wydział Oświaty, ul. Kościuszki 1, III piętro, pok. 402). Mogą je złożyć zarówno rodzice, opiekunowie prawni, jak i pełnoletni uczniowie, bądź np. dyrektor szkoły.

- Warunkiem ubiegania się o stypendium szkolne jest  złożenie wniosku oraz dołączenie stosownych zaświadczeń lub innych dokumentów potwierdzających uzyskanie dochodów przez poszczególnych członków wspólnego gospodarstwa domowego z miesiąca poprzedzającego miesiąc złożenia wniosku (w przypadku utraty dochodu - z miesiąca złożenia wniosku) – informuje bełchatowski magistrat.

Stypendium szkolne może zostać udzielone w formie np. pokrycia kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych np. dodatkowych lekcjach języków obcych czy zajęciach wyrównawczych, pomocy rzeczowej (zakup książek, zeszytów czy pomocy szkolnych) lub też pokrycia kosztów dojazdu komunikacją publiczną, zakwaterowania w bursie lub internacie czy też opłat za czesne.

Kiedy można starać się o zasiłek szkolny?

Jak informuje miasto, zasiłek szkolny może zostać przyznany dla ucznia, który znajduje się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego np. śmierci rodzica, wypadku, nagłej nieuleczalnej choroby czy innego nagłego zdarzenia.

- Warunkiem ubiegania się o przyznanie zasiłku jest złożenie wniosku w terminie 2 miesięcy od zaistnienia zdarzenia oraz dołączenie stosownych zaświadczeń potwierdzających wystąpienie zdarzenia losowego – informuje miasto.

Dodatkowych informacji o stypendiach i zasiłkach szkolnych udzielają pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Bełchatowa pod numerem tel. 44 733 51 72 lub osobiście - Wydział Oświaty, ul. Kościuszki 1, III piętro, pok. 402.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy