Reklama

Reklama

Urząd przeznaczy miliony na wypłatę odszkodowań dla mieszkańców. O jakiej kwocie mowa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Urząd przeznaczy miliony na wypłatę odszkodowań dla mieszkańców. O jakiej kwocie mowa? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 4,5 mln zł planuje się przeznaczyć na wypłatę odszkodowań dla mieszkańców za nieruchomości przejęte pod budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Urząd kwotę zwiększył, a zgodę na to będą musieli jeszcze wydać miejscy radni.

Reklama

Podczas najbliższej sesji rady miasta podjęta zostanie uchwała w sprawie zwiększenia kwoty przeznaczonej przez magistrat na wypłatę odszkodowań za przejęte nieruchomości pod budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa. Postępowania, które mają ustalić wysokości wypłat dla mieszkańców za przejęcie pod inwestycję blisko 11 hektarów, toczą się przed Wojewodą Łódzkim.

Na początku roku radni podjęli uchwałę o zabezpieczeniu na ten cel 3 mln zł. Teraz wiadomo, że taka kwota jest niewystarczająca. Urząd Marszałkowski w Łodzi poinformował magistrat w Bełchatowie, że w tym roku przewiduje wydanie decyzji odszkodowawczych na łączną kwotę 4,5 mln zł. Dlatego miasto musi zwiększyć pulę o 1,5 mln zł. Odszkodowania mają zostać wypłacone w 2022 roku oraz w latach 2023-2024. 

Przypomnijmy, że przetarg na budowę obwodnicy wschodniej Bełchatowa rozstrzygnięto we wrześniu. Wybrano ofertę polsko-węgierskiego konsorcjum, które koszt inwestycji wyceniło na ponad 145 mln zł. 

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi poinformował magistrat, że inwestycja została rozpoczęta 7 października. Obwodnica będzie miała 8 kilometrów długości. Zacznie się na ulicy Świętojańskiej i Radomszczańskiej. Dalej poprowadzi do skrzyżowania z ulicą Czyżewskiego, skąd dojedziemy do węzła w Dobrzelowie, gdzie połączy się z obwodnicą północną. Droga ma być gotowa jesienią 2025 roku. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy