Reklama

Reklama

Urząd kupuje nowe autobusy dla mieszkańców. Zobacz, jak wyglądają [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo powiatowe w Bełchatowie rozstrzygnęło przetarg na zakup nowych autobusów. Za dwanaście pojazdów urząd zapłaci prawie 6 mln zł.

Reklama

 

Starostwo podpisało umowę na zakup dwunastu niskoemisyjnych autobusów dla PKS w Bełchatowie. Jak informuje urząd, nowe pojazdy zastąpią przestarzały tabor z silnikami o normach emisji spalin Euro 1 i Euro 2. Nowe autobusy będą spełniać normę Euro 6d. Powiat zapewnia, że poprawi się również jakość usług, a podróżowanie będzie odbywało się w komfortowych warunkach.

Zakup nowych autobusów będzie realizowany w dwóch etapach. W pierwszym, w ciągu 120 dni od podpisania umowy, wykonawca umowy zapewni dostawę 2 autobusów Iveco Daily 65c (22 miejsca siedzące), 3 autobusów Iveco Daily 65 c (28 miejsc dla pasażerów) oraz jednego pojazdu MB Sprinter z 20 miejscami. W drugim etapie PKS ma otrzymać sześć autobusów Iveco Daily 65c (22 miejsca).

- Na mocy umowy, Wykonawca zobowiązał się ponadto do zapewnienia autoryzowanej stacji obsługi producenta autobusów i stacji obsługi pojazdów bazowych zapewniającą obsługę wszystkim markom, typom i modelom pojazdów dostarczonych do PKS w Bełchatowie – informuje bełchatowskie starostwo.

Koszt inwestycji to 5 mln 890 tys. zł. Zakup wszystkich autobusów ma zostać sfinalizowany do końca przyszłego roku.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy