Reklama

Reklama

Rezygnują z mieszkań na parterze w bełchatowskim bloku. Boją się, że... wyleje Rakówka

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Rezygnują z mieszkań na parterze w bełchatowskim bloku. Boją się, że... wyleje Rakówka - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje budowę nowego bloku w pobliżu Rakówki. Okazuje się, że w projekcie budynku zrezygnowano z mieszkań na parterze w obawie przed zalaniem bloku przez rzekę.

Reklama

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego budowę nowego bloku przy ulicy Czaplinieckiej w Bełchatowie planuje rozpocząć wiosną przyszłego roku. Budynek ma stanąć w pobliżu osiedla Łąkowa w miejscu dwóch starych blaszanych obiektów, które obecnie już nie są użytkowane. Według wstępnych szacunków koszt inwestycji to ok. 13 mln zł. Spółka złożyła już wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego, aby pozyskać kredyt na budowę bloku.

O nowej inwestycji realizowanej przez miejską spółkę dyskutowano podczas ostatniej sesji rady miasta, podczas którego przegłosowano uchwałę w sprawie złożenia wniosku o finansowe wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Magistrat chce pozyskać 1,3 mln zł, czyli 10 proc. kosztów planowanej inwestycji.

W trakcie sesji zdradzono więcej szczegółów na temat bloku, który ma stanąć przy ul. Czaplinieckiej. W budynku ma powstać łącznie 36 mieszkań, z czego aż 32 będą to lokale dwupokojowe o dwóch różnych metrażach. Połowa będzie o pow. 43 metrów kw., a kolejne szesnaście ma mieć powierzchnię 49 metrów kw. W planach są też cztery mieszkania jednopokojowe o pow. 30 metrów kw.

Co ciekawe, podczas prezentacji projektu pięciokondygnacyjnego bloku wyszło na jaw, że… nie będzie on miał mieszkań na parterze.

- Parter budynku będą stanowiły komórki lokatorskie, jak i również pomieszczenia techniczne. Jest to podyktowawane tym, że w niedalekiej odległości płynie Rakówka. W przeszłości mieliśmy już takie sytuacje, gdy rzeka ta dość mocno wzbierała i wtedy mógłby pojawić się problem – mówił podczas sesji Sylwester Paradecki, kierownik wydziału skarbu miasta w bełchatowskim magistracie.

Budowa nowego bloku ma potrwać ok. 12 miesięcy. Lokatorzy mają wprowadzić się w pierwszej połowie 2024 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy