Reklama

Reklama

Urząd chciałby, ale nie może... Niecodzienna sytuacja w bełchatowskim magistracie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Urząd chciałby, ale nie może... Niecodzienna sytuacja w bełchatowskim magistracie - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd miasta planuje naprawę nawierzchni mniejszych i większych ulic w Bełchatowie. Pomimo, że magistrat bardzo chciałby remont już rozpocząć, to jednak tego nie może zrobić. Od kilku miesięcy urzędnicy próbują rozstrzygnąć przetarg na prace, ale niestety nie ma chętnej firmy, która takiego zadania mogłaby się podjąć.

Reklama

Miasto miało plan, aby na kilkunastu ulicach w mieście zostały naprawione ubytki lub też odtworzona nawierzchnia. Likwidację mniejszych dziur oraz wykonanie nawierzchni emulsyjno-grysowych zaplanowano na ulicach: Leśnej (od Szkoły Podstawowej nr 4 do ul. Podgórze), Klonowej, Podleśnej, Grzybowej, Marusarzówny, Halupczoka, Gołasia, Liliowej i Moniuszki. Nakładki bitumiczne z betonu asfaltowego miały pojawić się m.in. na fragmencie ul. Staszica, na ul. Targowej, Dąbrowskiego, Pabianickiej, przy zjeździe z ul. Edwardów oraz w pobliżu bloku nr 127 na osiedlu Dolnośląskim. Miasto szacowało, że inwestycja będzie kosztowała ok. 1,4 mln zł. Niestety na razie wciąż jest w fazie planów, bo nie można znaleźć... chętnego wykonawcy. 

Pierwszy przetarg na na naprawę bełchatowskich ulic, chodników i parkingów ogłoszono na przełomie sierpnia i września. Niestety postępowanie unieważniono, ponieważ nie zgłosiła się ani jedna firma.

- Do przetargu na nakładki i natryskowe położenie nawierzchni nie zgłosił się nikt. Faktycznie firmy mają poważne problemy z pozyskiwaniem materiałów i obawiają się, czy uda im się terminowo wywiązać z inwestycji –  tłumaczył podczas sesji rady miasta Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. 

Na początku października postanowiono ogłosić kolejny przetarg, który również zakończył się fiaskiem. Ponownie nie zgłosiła się ani jedna firma. Może do trzech razy sztuka?

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy