Reklama

''Umierający pacjent'' zebrał siły, chwycił nóż i groził śmiercią ratownikom medycznym

Opublikowano:
Autor:

''Umierający pacjent'' zebrał siły, chwycił nóż i groził śmiercią ratownikom medycznym - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pijany mieszkaniec Szczercowa wezwał karetkę pogotowia. Powód? U kolegi nastąpiło zatrzymanie krążenia. Po przybyciu pomocy, jeden z mężczyzn zaczął zachowywać się agresywnie. Padały niecenzuralne słowa, doszło też do naruszenia nietykalności cielesnej ratowników. Po chwili do agresora przyłączył się jego kolega, który groził załodze karetki nożem. Sprawcy najbliższe 3 lata mogą spędzić za kratkami.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia w Szczercowie przy ul. Kochanowskiego. Około godziny 12:30 do bełchatowskiej policji wpłynęło zgłoszenie o ataku na zespół ratownictwa medycznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z mężczyzn wezwał karetkę dla kolegi z nagłym zatrzymaniem krążenia. Po przybyciu na miejsce, ratownicy zastali 35-letniego mieszkańca Szczercowa oraz jego 36-letniego kompana. Od obu mężczyzn wyczuwalna była silna woń alkoholu. Młodszy z nich, który według zgłoszenia miał mieć kłopoty zdrowotne, odmówił badania i stał się bardzo agresywny - używał niecenzuralnych słów i groził zespołowi ratownictwa medycznego. Do sprzeczki dołączył 36-latek, który zagroził ratownikom nożem. Załoga karetki, długo się nie namyślając, poprosiła o pomoc bełchatowską policję.

Mężczyźni zostali przewiezieni do aresztu, gdzie pozostaną do wytrzeźwienia. Usłyszą oni zarzut kierowania gróźb karalnych oraz naruszenia nietykalności cielesnej ratowników medycznych, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE